SARJA VÕITJAD 2009-2023
- Hooaeg: 2023
- Võitja: Lauri Tamm
- Sünniaasta: 2004
- Klubi: Tartu2024 Cycling Team
- Etapivõite triumfiaastal: 1 (sarjas oli 4 etappi)
- Peamised rivaalid: Aaron Aus & Gert Jõeäär
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
- Hooaeg: 2022
- Võitja: Joonas Kurits
- Sünniaasta: 2002
- Klubi: Team Ampler-Tartu2024
- Etapivõite triumfiaastal: 2 (sarjas oli 4 etappi)
- Peamised rivaalid: Gert Kivistik & Artjom Köster
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
- Hooaeg: 2021
- Võitja: Madis Mihkels
- Sünniaasta: 2003
- Klubi: TÜASK
- Etapivõite triumfiaastal: 2 (sarjas oli 5 etappi)
- Peamised rivaalid: Gert Kivistik & Vahur Valvas
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
- Hooaeg: 2020
- Võitja: Siim Kiskonen
- Sünniaasta: 1997
- Klubi: ECSEL Saint-Etienne Loire
- Etapivõite triumfiaastal: 0 (sarjas oli 4 etappi)
- Peamised rivaalid: Gert Kivistik & Oskar Nisu
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
- Hooaeg: 2019
- Võitja: Aimo Pyykkönen
- Sünniaasta: 1988
- Klubi: Continental-Focus
- Etapivõite triumfiaastal: 3 (sarjas oli 8 etappi)
- Peamised rivaalid: Johan Nordlund & Gert Jõeäär
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
Esimese välismaalasena Filter Maanteekarikasarja üldvõidu pälvinud Aimo Pyykkönen (Continental-Focus) kinnitas, et jäi hooajaga rahule. Põhjanaabritele oli hooaeg topeltedukas, sest Pyykköneni tiimikaaslane Johan Nordlund saavutas teise koha. „Mul on suurepärased tunded,“ kinnitas Pyykkönen. „Eriti sellepärast, et otsustasime klubiga keskenduda tänavu Filter Maanteekarikasarjale ning pingutused tõid kokkuvõttes meile kaksikvõidu.“ Pyykköneni hinnangul on Filter Maanteekarikasarja etapid väga võitluslikud ja konkurents on suurem kui sarnastel võidusõitudel Soomes.
- Hooaeg: 2018
- Võitja: Gert Jõeäär
- Sünniaasta: 1987
- Klubi: CFC
- Etapivõite triumfiaastal: 2 (sarjas oli 7 etappi)
- Peamised rivaalid: Gert Kivistik & Johan Nordlund
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
Hooaja 2018 alguses oli väga heas hoos Norman Vahtra ning arvestades Cycling Tartu meeskonna üldist kõrget taset, siis tundus, et kõik trumbid on Vahtra käes. Hooaja teises pooles tõusis aga tippvormi tiitlikaitsja Gert Jõeäär. Need kaks meest võtsidki mõlemad kaks etapivõitu. Kuna aga Norman Vahtra ei osalenud sarjas siiski hooaega läbivalt ning Jõeääre seeria oli stabiilsem, siis kroonitigi teist aastat järjest võitjaks Jõeäär. Tasub mainida, et Gert Jõeäärest sai esimene kahekordne Filter Maanteekarikasarja üldvõitja.
- Hooaeg: 2017
- Võitja: Gert Jõeäär
- Sünniaasta: 1987
- Klubi: CFC
- Etapivõite triumfiaastal: 1 (sarjas oli 7 etappi)
- Peamised rivaalid: Vahur Valvas & Kristo Prangel
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
Hooaeg 2017 oli Filter Maanteekarikasarja koondarvestust väga tasavägine ning võitja selgus alles viimasel etapil. Väga hea hooaja alguse tegi esimest aastat meesteklassis sõitev Kristo Prangel. Paraku hooaja edenedes tema hoog mõnevõrra rauges ning potentsiaalseks võitjasoosikuks tõusis hoopis Vahur Valvas. Siiski tugeva hooaja lõpu ning finaaletapi võiduga napsas esikoha endale hoopis valitsev Eesti meister Gert Jõeäär. Tihe rebimine käis aga ka järgmiste kohtade peale. Kui esikolmikul oli pisike punktiedu järgnevate ees, siis järgmised 9 meest jäik kõik saja punkti piiridesse. Seega oli tegu ühe tasavägiseima esitosinaga FIlter Maanteekarikasarja ajaloos.
- Hooaeg: 2016
- Võitja: Kristjan Oolo
- Sünniaasta: 1986
- Klubi: Peloton
- Etapivõite triumfiaastal: 0 (sarjas oli 8 etappi)
- Peamised rivaalid: Kristo Prangel & Kardo Aia
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
Hooaeg 2016 oli Filter Maanteekarikasarja koondarvestust silmas pidades üsnagi tasavägine. Kuigi hooaeg oli varasemast pikem ning sari koosnes suisa kaheksast etapist, ei õnnestunud kellelgi see hooaeg võita kahte osavõistlust. Etapivõidud rändasid nii Soome, Lätti kui ka kodumaad väisanud, ent põhiosas väljamaal pedaalivate ratturite auhinnakappi. Omapärane nüanss oli muidugi veel ka see, et sarja üldvõitja Kristjan Oolo ei võitnud triunfiaastal ühtegi osavõistlust - mitte ühelgi eelneval hooajal pole üldvõitja jäänud etapivõiduta. Selle eest noppis Oolo aga suisa kaks hõbedast autasu ning nagu sarjade puhul tavaks, kinnitas tõsiasja, et stabiilsus viib sihile. Stabiilsus ja hooaega läbivad kõrged kohad tegid temast Filter Maanteekarikasarja kaheksanda võitja. Eraldi väärib märkimist veel ka Kristo Prangeli teine koht, kuivõrd tegu oli veel juunioride klassis sõitva ratturiga, kes kandis valget noorte liidrisärki. Sedavõrd kõrget kohta on juuniorrattur sarjas saavutanud varem vaid ühe korra, kui hooajal 2013 tuli toona veel juuniorina üldkokkuvõttes teiseks Karl-Arnold Vendelin.
- Hooaeg: 2015
- Võitja: Ivo Suur
- Sünniaasta: 1989
- Klubi: Thule Opel Proteam
- Etapivõite triumfiaastal: 1 (sarjas oli 6 etappi)
- Peamised rivaalid: Silver Schultz & Karl-Arnold Vendelin
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
Hooaja 2015 eel olid kõigi ootused seatud sellele, et Silver Schultz kordab oma mullust võitu ning temast saab esimene Filter Maanteekarikasarja kahekordne võitja. Tegelikkus kujunes aga hoopis teistsuguseks, kuivõrd tuntud tempomees Ivo Suur haaras kolmanda osavõistluse võiduga liidrisärgi hoopis endale ning suutis seda stabiilsete esitustega hoida kuni hooaja lõpuni. Kui Filter Temposõidu Karikasarjas oli Ivo Suure võit eeldatav, siis grupisõidus oli sedavõrd tugev esitus temalt mõneti üllatus. Seda enam on lõpptulemus aga ajalooline, kuivõrd Ivo Suurest sai esimene rattur, kes on samal aastal võitnud nii Filter Maanteekarikasarja kui ka Filter Temposõidu Karikasarja. Tõsi, tõele au andes võitis ka Ervin Korts-Laus 2009 aastal mõlemad sarjad, kuid toonane Eesti Maanteekarikasari koosnes kahest grupisõidust ja kahest temposõiidust, mistõttu pole võrreldav nüüdse täiemahulise grupisõidu sarjaga.
- Hooaeg: 2014
- Võitja: Silver Schultz
- Sünniaasta: 1988
- Klubi: Peloton
- Etapivõite triumfiaastal: 1 (sarjas oli 6 etappi)
- Peamised rivaalid: Kristjan Oolo & Vahur Valvas
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
Hooaeg 2014 kulges klubi Peloton selge ülekaalu varjus. Hooaja alguses oli väga heas hoos Kristjan Oolo, kes esimese poole hooajast liidrisärki kandis. Hooaja teisel poolel tõusis aga tippvormi Oolo tiimikaaslane Silver Scultz, kes hooaja kokkuvõttes parimaks osutuski. Klubi Peloton meeskonnatöö sõidu kontrollimisel oli sedavõrd hea, et sarja viimasel Võru etapil võisid nad juba rahulikult võtta - üldvõit oli kindlustatud.
- Hooaeg: 2013
- Võitja: Krister Raudsepp
- Sünniaasta: 1993
- Klubi: CFC
- Etapivõite triumfiaastal: 1 (sarjas oli 6 etappi)
- Peamised rivaalid: Karl-Arnold Vendelin & Ivo Suur
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
Hooajal 2013 käis sarnaselt eelmisele aastale sarja üldvõidu peale väga tihe rebimine. Hooaja alguses oli väga heas Reijo Puhm, kes liidripositsiooni endale haaras. Hooaja keskel tõusis aga sõiduvette Krister Raudsepp, kes Elva etapivõidu ning Tabsalu ja Haapsalu poodiumikohtadega liidrisärgi endale kindlustas. Hooaja teises poolel rändas kollane tunnusvärv aga hoopis vanameister Tarmo Kopli selga, kes veel viimasele finaaletapilegi üldvõidu mõtetetaga startida võis. Samas mehi, kes Võrru sarja üldvõitu püüdma tulid, oli veelgi: alles juuniorideklassis sõitev Norman Vahtra ning hooaega läbivalt stabiilseid tulemusi näidanud Ivo Suur. Hoopis segamini lõi aga finaaletapil kaartid hoopis nooruke Karl-Arnold Vendelin, kes osavõistluse võitis ning kokkuvõttes teiseks tõusis. Vendelinile oli põhjust tänulik olla veel ka Raudsepal, sest noorsportlase etapivõit nullis tema lähimate konkurentide üldvõidu lootused ning meistriks kroonitigi Krister Raudsepp.
- Hooaeg: 2012
- Võitja: Mihkel Räim
- Sünniaasta: 1993
- Klubi: SJK Viiking
- Etapivõite triumfiaastal: 1 (sarjas oli 6 etappi + kandidaat etapp)
- Peamised rivaalid: Kristen Kivistik & Vahur Valvas
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
Hooajal 2012 käis sarja üldvõidu peale väga tihe rebimine. Hooaja alguses oli heas hoos Mihkel Räim, kes järjestikkuste kõrgete kohtadega kindlustas endale veenva punktiedu konkurentide ees. Hooaja teises pooles tõusis tippvormi aga juuniorideklassis sõitev Kristen Kivistik, kes jõudsalt punkte kodudes Räime üldvõitu ohustama hakkas. Veidike tagasihoidlikumat, ent selle eest ühtlaselt head hooaega läbivat minekut näitas veel ka Vahur Valvas. Nende kolme mehe konkurentsist väljus võitjana siiski Mihkel Räim, kes nagu hiljem selgus, kindlustas eduka hooajaga omale ka profilepingu.
- Hooaeg: 2011
- Võitja: Sigvard Kukk
- Sünniaasta: 1972
- Klubi: Spordipartner
- Etapivõite triumfiaastal: 1 (sarjas oli 6 etappi)
- Peamised rivaalid: Vahur Valvas & Kevin Soon
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
Hooajal 2011 selgus üldvõitja alles sarja viimasel etapil. Kuivõrd võitjaks tulnud Sigvard Kukk avaetapil ei osalenud, siis hooaja esimeses pooles protokollide päises ta ei figureerinud. Avaetappidele tuginedes võis peamiseks võidukandidaadiks lugeda hoopis Mart Ojaveed, kes kogus hooaja jooksul tervelt kolm etapivõitu. Kuivõrd mees aga kahel etapil ei osalenud, siis pidi ta üldvõidu Kukele loovitama. Etapivõite said lisaks eelmainitutele maitsta veel koondarvestuseks teiseks jäänud Vahur Valvas ning Caspar Austa.
- Hooaeg: 2010
- Võitja: Mart Ojavee
- Sünniaasta: 1981
- Klubi: CFC
- Etapivõite triumfiaastal: 2 (sarjas oli 6 etappi)
- Peamised rivaalid: Jaan Kirsipuu & Caspar Austa
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
Hooaega 2010 võib lugeda tinglikult ka Filter Maanteekarikasarja esimeseks hooajaks. Kuigi jah, sari sai alguse juba eelmisel aastal, siis oli just sel hooajal tegu esmakordselt täismahulise grupisõitudest koosneva sarjaga, mis kandis Filtri nime. Üldvõidu pärast konkureerisid 2010 aastal peamiselt kaks profileeri kuuluvat meest, kes tõsi küll mõlemad sarjas osaledes esindasid CFC värve: Mart Ojavee ja Jaan Kirsipuu. Mõlemad mehed noppisid ka kaks etapivõitu, kuid hooaega läbiva osalemisega kindlustas neist üldvõidu siiski Ojavee. Tegelikult jagunesidki etapivõidud sel aastal vaid kolme mehe vahel - võrdselt kolm triumfi saavutasid nii Ojavee, Kirsipuu kui ka lätlane Janis Rezins. Olgu ära mainitud veel ka tõsiasi, et kuivõrd ka Rezins oli profileeri kuuluv sõitja, siis amatööridel tol aastal poodiumi kõrgemaile astmele asja polnudki.
- Hooaeg: 2009
- Võitja: Ervin Korts-Laur
- Sünniaasta: 1986
- Klubi: Pro jalgratturite klubi
- Etapivõite triumfiaastal: 2 (sarjas oli 4 etappi - 2 tempot ja 2 grupisõitu)
- Peamised rivaalid: Riho Räim & Priit Prous
- Intervjuu lugemiseks kliki siia
Hooaeg 2009 oli sarja ava-aasta, mil üritus kandis Eesti Maanteekarikasarja nime. Tegelikult oli tol aastal tegu hübriidiga, kuhu kuulus kaks temposõitu ja kaks grupisõitu. Sarja võitjaks osutunud Ervin Korts-Laur laduski oma võidule vundamendi ennekõike just temposõitudega, kus ta oli võitmatus hoos. Ka teise ja kolmanda koha saanud mehed, Rigo Räim ja Priit Prous, on oma tuntud kui head temposõitjad, mistõttu võib teha selge järelduse, et 2009 aasta formaat soosis pigem temposõitjaid. Olgu ära mainutud ka tol hooajal sarja kuulunud etapid: Karksi-Nuia Rattaralli, Mäetaguse GP, Teenuse tempo ning Haapsalu Rattaralli. Nagu näeme, siis kõige püsivamaks nendest on osutunud Haapsalu Rattaralli, mis kuulub ainsana sarja koosseisu ka käesoleva rubriigi koostamise ajal ehk hooajal 2013.