V etapp / Pandivere 25. Rattaralli

Kuupäev: 26.07.2015

Koht: Start ja finiš on Väike-Maarja keskväljakul vallamaja ees.

Suunitlus: Rahvaspordile suunatud ühisstardiga rattavõistlus.

Distantsid: 

 • Pikk distants 99km (3 ringi: 35,5km + 28 km + 35,5 km)
 • Lühike distants 44km  (1 ringi: 44km)

 

Kaart:

 

Päevakava:

 • Numbrite väljastamine stardipaigas kell 9:30 kuni 11:45
 • Ümberregistreerimine ning kohepeal registreerimise soodsam voor kell 9:30 kuni 10:30
 • Kohapeal registreerimise viimase minuti voor 10:30 kuni 11:15 (ümberregistreerimist selles voorus enam ei toimu)
 • Klubide esindajate koosolek ja numbrite väljastamine saateautodele kell 11:00
 • Lastesõitude registreerimine 11:30 kuni 12:00
 • Start pikale distantsile kell 12:00
 • Start lühikesele distantsile kell 12:15
 • Lastesõidud 12:20
 • Parimate autasustamine toimub 30min peale võitja finišeerimist
 • Finiš suletakse kell 17:00

 

Võistluskeskus:

 

Parkimine:

 • Registreeritud võistkondade parkla on täistatud ülaloleval võistluskeskuse asendiplaanil.
 • Vältimaks ummikuid külakeskuses, siis palume individuaalvõistlejatel parkida kas võistluskeskuse asendiplaanil näidatud parklasse või Väike-Maarja staadionile.

Actual Print lasteprogramm:

 • Suur batuut (vihma korral batuuti ei püstitata)
 • Lastesõidud (juhendi vaatamiseks kliki siia):
  • 200m - M/N-U5 (distantsi läbimine)
  • 400m - M/N-U7 (distantsi läbimine)
  • 1km - M/N-U9 (võistlus)
  • 2km - M/N-U11 (võistlus)

 

Felix toitlustusala: 

Igal Filter Maanteekarikasarja etapil on kohal Felixi rändrestoran, et osalejaid maitsvate Felixi suppidega kostitada. Joogiks  pakub rändrestoran Põltsamaa kannujooki.

 

Pesemine:

Võistlejatele on loodud pesemisvõimalus Väike-Maarja spordihoones aadressiga Pikk 1, Väike-Maarja.

 

Sõidu iseloom:

Pandivere Rattaralli on looklevatel teedel peetav rattasõit, mis kulgeb vaheldusrikkal maastikul. On nii sirgeid ja lagedaid jõulõike kui ka metsa vahel käänutavaid teid; samuti jäävad rajale ka mõned küllaltki suure kõrgustevahega tõusud. Kui püüda hinnata raja raskusaset, võiks öelda keskmine. Kindlasti mitte ei ole oodata siin pundi ülikiiret lagunemist, ent suurt grupifinišit kah mitte – raskeid kohti rajal jätkub. Kuna rada on küllaltki kiiresti muutuv, siis annab trassi varasem läbimine siin kindlasti mõningase eelise.

 

Raja kirjeldus:

Start antakse Väike-Maarja keskuses paiknevalt vallamaja esiselt platsilt, kust hakatakse liikuma Rakvere suunas. Sõidetakse kuni Tamsalu teeristini, millelt pööratakse vasakule – teele, mis viib ratturid alevist välja. Pärast Ärina küla on esimene tagasihoidlik tõus, ent üldiselt kulgeb trass kuni Sauväljani siledal. Sauvälja juurest pööratakse paremale Porkuni suunas, möödutakse Vistla külast ning peale Porkunit keeratakse vasakule samanimelisse vanasse jõesängi. Just Porkuni vana jõesäng on raja kõige põnevam osa - tee on kitsas ja looklev. Möödutakse piilupi külast ning peadselt saabutakse raja ristumispunkti, mis asub oru põhjas. Siit võetakse kurss paremale ülesse mäkke, teele mis suundub Lasilasse. Seda teed mööda sõidetakse ca 3,5 kilomeetrit, misjärel pööratakse vasakule Saksi peale. Vahetult enne Saksit sooritatakse aga uus vasakpööre ning võistlejaterivi suundub uuesti Porkuni ürgorgu - tee on jällegi kurviline ja kulgeb metsa vahel. Orgu mööda sõidetakse tagasi juba tuttavasse raja ristumispunkti, kust pööratakse paremale Uudeküla poole. Uudekülast sooritatakse vasakpööre ning umbes pooleteise kilomeetri pärast ollakse tagasi Sauvälja teeristis - lühike sõit läheb otse finišisse, pikk rada keerab aga vasakule uuele ringile. Pikk sõit koosneb kolmest ringist.

 

Varasemad võitjad: 

2014 Karlo Aia
2013 Norman Vahtra
2012 Kristen Kivistik
2011 Caspar Austa
2010 Mart Ojavee
2009 Mikk Vaaks
2008 Kalle Kriit
2007 Siim Holtsmann
2006 Mirko Põldma
2005 Janek Kask
2004 Janek Kask
2003 Janek Vasemägi
2002 Mirko Põldma
varem kui 2002 - kes neid vanu aegu ikka mäletab

 

Auhinnad:

 • Autasustamise reglemendi ning detailse võistluse ülesehitusega on võimalik tutvuda võistlusjuhendis.

 

Teemagrupid lühikesel distantsil:

Klassikaliste varasematele tulemustele baseeruvate stardigruppide asemel moodustatakse hooajal 2015 lühikese distantsi stardigrupid erinevate teemade alusel. Iga lühikese distantsi osaleja võib vabalt valida, millisesse stardigruppi ta läheb - millise eesmärgiga ta rajale stardib. Stardigruppide olemused on järgmised:

 1. Võidusõidu grupp - kõik, kes stardivad rajale tulemusele orienteeritud eesmärkidega ning soovivad osa saada klassikalisest võidusõidust, on palutud sellesse stardigruppi.
 2. Pingevaba võistluse grupp - kõik, kes soovivad küll osa saada võistlusemotsioonist, ent ei pea kohta protokollis esmatähtsaks, on palutud siia gruppi. Selles grupis startivad ratturid võtavad endale kohustusee vältida liigset trügimist ja riskimist ning seeläbi kukkumisohtlikke olukordi. Pingevabale võidusõidule antakse lähe võidusõidu grupist 1 minutit hiljem ning seda vahet protokollide koostamisel ei tasaarvutata.
 3. Aktiivse treeningu grupp -  kõik, kes ei soovi võistelda, ent naudivad rattasõitu, sprdiürituste melu ja pundiga treenimist, on palutud siia gruppi. Grupil on juhendaja, kes grupi tööd koordineerib ning vajadusel rattureid instrueerib. Aktiivse treenigu grupp alustab liikumist 2 minutit peale esimest starti ning seda vahet protokollide koostamisel ei tasaarvutata.
 4. Tervisespordi stardigrupp - algajatele ning rahulikku sõitu eelistavatele inimestele suunatud grupp, kus kehtib põhimõte, et kedagi maha ei jääta ning sõidetakse kõigile jõukohase tempoga. Grupis on treener, kes grupi tööd koordineerib ning algajaid rattureid juhendab. Lähe antakse tervisespordi stardigrupile 2 minutit peale esimest starti, samal ajal kui aktiivse treeningu grupilegi.
 

Muu info:

 • Austagem vääriliselt oma parimaid! Kui teil pole tungivat vajadust lahkumiseks, siis palun jääge auhinnatseremooniat vaatama sõltumata oma võistlustulemusest.
 • Rõhutame, et suurem osa võistlusest toimub avatud liikluse tingimustes. Juhul kui liigute ilma politsei või turvatöötajate eskordita grupis, siis olete kohustatud liikuma vaid sõidutee parempoolses servas.
 • Filter Maanteekarikasari ei ole pelgalt vaid võidu kihutamine. See on spordipidu, endast ja teistest hooliv tervislik elustiil. Ära pelga oma hobi ka teistele tutvustada ning neid rattaselga meelitada. Just koos pere ja sõpradega on kõige ägedam võistlemas käia.