I etapp / Kuusalu 22. Rattaralli

Kuupäev: 09.05.2015

Koht: Start ja finiš on Kuusalu keskuses Konsumi ees.

Suunitlus: Rahvaspordile suunatud ühisstardiga rattavõistlus.

Distantsid: 

 • Pikk distants 89km (3 ringi: 30,5km + 28km + 30,5km)
 • Lühike distants 33km  (1 ringi: 33km)

 

Kaart:

 

Päevakava:

 • Numbrite väljastamine stardipaigas kell 9:30 kuni 11:45
 • Ümberregistreerimine ning kohepeal registreerimise soodsam voor kell 9:30 kuni 10:30
 • Kohapeal registreerimise viimase minuti voor 10:30 kuni 11:15 (ümberregistreerimist selles voorus enam ei toimu)
 • Klubide esindajate koosolek ja numbrite väljastamine saateautodele kell 11:00
 • Lastesõitude registreerimine 11:30 kuni 12:00
 • Start pikale distantsile kell 12:00
 • Start lühikesele distantsile kell 12:15
 • Lastesõidud 12:20
 • Parimate autasustamine toimub 30min peale võitja finišeerimist
 • Finiš suletakse kell 17:00

 

Võistluskeskus:

 

Parkimine:

 • Registreeritud võistkondade parkla on täistatud ülaloleval võistluskeskuse asendiplaanil.
 • Vältimaks ummikuid külakeskuses, siis palume individuaalvõistlejatel parkida Kuusalu Spordikeskuse juurde aadressiga Rihumägi, Kuusalu küla, Harjumaa. Kuusalu spordikeskus asub stardipaigast umbes 1,7 kilomeetri kaugusel.

Actual Print lasteprogramm:

 • Suur batuut (vihma korral batuuti ei püstitata)
 • Lastesõidud (juhendi vaatamiseks kliki siia):
  • 200m - M/N-U5 (distantsi läbimine)
  • 200m - M/N-U7 (distantsi läbimine)
  • 1km - M/N-U9 (võistlus)
  • 2km - M/N-U11 (võistlus)

 

Felix toitlustusala: 

Igal Filter Maanteekarikasarja etapil on kohal Felixi rändrestoran, et osalejaid maitsvate Felixi suppidega kostitada. Joogiks  pakub rändrestoran Põltsamaa kannujooki.

 

Pesemine:

Võistlejatele on loodud pesemisvõimalus Kuusalu Spordikeskuses aadressiga Rihumägi, Kuusalu küla, Harjumaa. Kuusalu Spordikeskus asub võistluskeskusest umbes 1,7 kilomeetri kaugusel.

 

Sõidu iseloom:

Kuusalu Rattaralli võib tinglikult jagada kaheks erinäoliseks lõiguks: Lahemaa Rahvusparki jääv rajaosa ning pargi piiridesse mitte mahtuv pool. Lahemaale jääv osa kujutab endast hästi kurvilist ning valdavalt metsavahelist teed. See on äärmiselt looduskaunis ning ideaalne ka rahulikult matkamiseks. Rahvuspargist välja jääv rada kulgeb aga paljuski mööda avatud maastikku ja tuuliseid loopealseid. Seetõttu võib seal eeldada kiiret grupi lagunemist küljetuule mõjul.
   Oma jälje Kuusalu sõidule jätab kindlasti ka Põhja-Eesti pankrannik. Tõenaoliselt leiavad sõidu otsustavad sündmused aset just raskel Tsitre tõusul, kus rada kulgeb vahelduva eduga ülesmäge ligi kilomeetri vältel.

 

Raja kirjeldus:

Rattaralli start antakse Kuusalu keskelt Konsumi poe juurest. Koheselt võetakse suund külast välja, sõidetakse Peterburi maantee alt läbi ning pööratakse paremale Vana-Narva maanteele. Just mööda seda teed sõidetakse kuni Kolga teeristini, kust pööratakse vasakule Kolasse. Kolgas asub ka raja joogipunkt. Kolga vahel teeb trass mõned järsud pöörded ning võtab seejärel suuna Pudisoo peale. Järgnev viie kilomeetri pikkune lõik on tõenaolislet raja põnevaim. Tee kulgeb pidevas vaikses laskumises, on hästi kurviline ning tiheda metsa vahel. Pudisoost möödumise järel ootab aga ees raja raskeim koht - Tsitre mägi. Tegu on ligi kilomeetri pikkuse tõusuga, mille tipus ootab ees tuultele avatud loopealne. Raja viimane kolmandik sarnaneb olemuselt alguses sõidetud Vana-Narva maanteele. Möödutakse Muksi, Soorinna ja Sõitme asulatest ning Kupu juures ristutakse uuesti Vana-Narva maanteega. Lühike sõit pöörab siit paremale finišisse ning pikk sõit läheb uuele ringile. Pikk distants koosneb kolmest äsja kirjeldatud ringist. 

 

Varasemad võitjad: 

2014 Kristjan Oolo
2013 Reijo Puhm
2012 Krister Raudsepp
2004 Janek Tombak
2003 Lauri Aus
2000 Vahur Valvas
1999 Andrus Aug
1998 Sigvard Kukk
1997 Oskari Kargu
1996 Sergei Olivson
1995 Joonas Maanurm
1994 Janek Halliväli
1993 Sergei Olivson
1992 Sigvard Kukk
1991 Sergei Olivson
1990 Sergei Olivson
1989 Jaanus Kuusik
1988 Kalev Vist
1987 Kuido Lemloch
1986 Aleksander Veretennikov
1985 Väino Treksler

 

Auhinnad:

 • Autasustamise reglemendi ning detailse võistluse ülesehitusega on võimalik tutvuda võistlusjuhendis.

 

Teemagrupid lühikesel distantsil:

Klassikaliste varasematele tulemustele baseeruvate stardigruppide asemel moodustatakse hooajal 2015 lühikese distantsi stardigrupid erinevate teemade alusel. Iga lühikese distantsi osaleja võib vabalt valida, millisesse stardigruppi ta läheb - millise eesmärgiga ta rajale stardib. Stardigruppide olemused on järgmised:

 1. Võidusõidu grupp - kõik, kes stardivad rajale tulemusele orienteeritud eesmärkidega ning soovivad osa saada klassikalisest võidusõidust, on palutud sellesse stardigruppi.
 2. Pingevaba võistluse grupp - kõik, kes soovivad küll osa saada võistlusemotsioonist, ent ei pea kohta protokollis esmatähtsaks, on palutud siia gruppi. Selles grupis startivad ratturid võtavad endale kohustusee vältida liigset trügimist ja riskimist ning seeläbi kukkumisohtlikke olukordi. Pingevabale võidusõidule antakse lähe võidusõidu grupist 1 minutit hiljem ning seda vahet protokollide koostamisel ei tasaarvutata.
 3. Aktiivse treeningu grupp -  kõik, kes ei soovi võistelda, ent naudivad rattasõitu, sprdiürituste melu ja pundiga treenimist, on palutud siia gruppi. Grupil on juhendaja, kes grupi tööd koordineerib ning vajadusel rattureid instrueerib. Aktiivse treenigu grupp alustab liikumist 2 minutit peale esimest starti ning seda vahet protokollide koostamisel ei tasaarvutata.
 4. Tervisespordi stardigrupp - algajatele ning rahulikku sõitu eelistavatele inimestele suunatud grupp, kus kehtib põhimõte, et kedagi maha ei jääta ning sõidetakse kõigile jõukohase tempoga. Grupis on treener, kes grupi tööd koordineerib ning algajaid rattureid juhendab. Lähe antakse tervisespordi stardigrupile 2 minutit peale esimest starti, samal ajal kui aktiivse treeningu grupilegi.

 

Muu info:

 • Austagem vääriliselt oma parimaid! Kui teil pole tungivat vajadust lahkumiseks, siis palun jääge auhinnatseremooniat vaatama sõltumata oma võistlustulemusest.
 • Rõhutame, et suurem osa võistlusest toimub avatud liikluse tingimustes. Juhul kui liigute ilma politsei või turvatöötajate eskordita grupis, siis olete kohustatud liikuma vaid sõidutee parempoolses servas.
 • Filter Maanteekarikasari ei ole pelgalt vaid võidu kihutamine. See on spordipidu, endast ja teistest hooliv tervislik elustiil. Ära pelga oma hobi ka teistele tutvustada ning neid rattaselga meelitada. Just koos pere ja sõpradega on kõige ägedam võistlemas käia.