VI etapp - EMV avatud rada

Kuupäev:
31. Juuli 2010
Distsipliin:
eraldistart
Koht:
Rakvere
Kellaaeg:
Start on avatud 17.00-18.00
Distants:
20 km ühe pöördega
TeekateKeskmine - ilma aukudeta krobeline asfalt
EriauhinnadAvatud raja võistlusel on välja pandud eriauhinnad järgneva koha saavutanud võistlejatele: 10, 30, 50, 70, 90, 110. Auhinnad on mõeldud ainult avatud raja raames startijatele – need, kes on protokolli kantud  EMV tulemuse alusel, eriauhindadele ei pretendeeri. Juhul kui auhinnalisele kohale juhtub sattuma EMV tulemuse alusel protokolli kantud võistleja, siis antakse auhind edasi temast järgmisele avatud raja võistlusmaa läbijale.
Avatus tuultele:Suurem osa rajast on tuulete avatud. Tuul mängib siin suurt rolli.
Rajaa kirjeldus:

Raja lähe ja finiš paiknevad rakvere spordihoone juures. Rada ise suundub aga linnast välja, kus ta kulgeb mööda Lepnasse, Mädapeasse ja Jõeperasse suunduvat teed. Jõeperas teeb 20km pikkune rada pöörde ning tuleb mööda sama teed tagasi. Profiili mõttes on rada keskmise raskusega. Põhja-Eesti mõites on rada mägine, Lõuna-Eesti mõistes sile. Kuidas sellest aru saada? Rajal leidub laugeid keskmise pikkusega tõuse ja languseid.

Rajarekordid:
Püstitatakse 31. Juulil 2010
Lisaväärtused:
  • Võistlus on Filter Eesti Meistrivõistluste programmi osa. Võistlejad saavad sõita sõita litsenseeritud võistlejatega samal rajal ning võrrelda oma aega.
    • Need võistlejad, kelle Filter EMV distants on sama pikk kui avatud raja võistlusmaa, ei pea sarja punktide saamiseks kaks korda rada läbima. Nende poolt meistrivõistlustel saavutatud aeg lisatakse ka avatud raja võistluse protokolli ning nad saavad punkte sarja arvestuses. Võistlejad, kelle EMV distants on lühem, peavad Filter temposõidu karikasarjas osalemiseks läbima ka avatud võistluse.
  • Stardi/finiši alaspakuvad silmailu Sõmeru tantsutüdrukud
  • Põnevat ajaviidet pakuvad trikiratturid koos rulaga sõitjatega.
Rajakaart:
Rajaprofiil:
Koostamisel