Uudised
Risto Raid võitis napi eduga Filter Tabasalu Rattaralli

Filter Maanteekarikasarja 4. etapi, 103 km pikkuse Tabasalu 6. Rattaralli põhidistantsi võitis Risto Raid, kes läbis vahemaa ajaga 2:22.56. See teeb keskmiseks kiiruseks 43,237 km/h. Sama aja sai kirja ka Karl Patrick Lauk, Siim Kiskonen (Sportland Bottecchia Team) ja Kristo-Enn Vaga.
38 km pikkusel naiste sõidul said sama aja võitjaks tulnud Kätlin Kukk ning talle järgnenud Mathilde Manuela Nigul ja Aidi Gerde Tuisk. Filter Tabasalu Rattarallist võttis kõikide distantside peale kokku osa ligi 300 ratturit. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja üldliidrina jätkab Tabasalus 6. koha saanud Kristjan Oolo (Peloton) 2044 punktiga, talle järgnevad üldvõitu kaitsev Ivo Suur (Veloplus Torq ProTeam) 1997 ja Viljar Kuljus (Rein Taaramäe Rattaklubi) 1978 silmaga.
Filter Maanteekarikasarja 5. etapp, Haapsalu 16. Rattaralli toimub 9. juulil. Järgmisel nädalal korraldab Aerobike Cycling Agency Jüris ja Kiilis Eesti meistrivõistlusi maanteesõidus.

 
Eesti meistrivõistluste rada saavad proovida ka pühapäevasõitjad

Järgmisel nädalal peetavate maanteesõidu Eesti meistrivõistluste raames on võimalik grupisõidu rajal end proovile panna ja seeläbi võistlusolukorda tunnetada ka kõikidel pühapäevasõitjatel. 26. juunil pärast Kiilis toimuvat meeste grupisõidu autasustamist toimub avatud raja sõit.
Osalema on oodatud kõik rattahuvilised sõltumata tasemest ja ratturilitsentsi olemasolust. 11 km pikkust ringi läbitakse neli korda ja see kindlustab kõikidele osalejatele mõnusa koormuse. "Sõidu pikkus on võrreldav Filter Maanteekarikasarja lühikese distantsiga. Kogemuse teeb eriliseks asjaolu, et avatud raja sõit on turvatud samal tasemel kui Eesti meistrivõistlustel," ütles Eesti meistrivõistluste peakorraldaja Mihkel Reile.
Avatud raja sõidu start ja finiš on Kiili gümnaasiumi ees ning see algab orienteeruvalt kell 16. Soodushinnaga eelregistreerimine avatud raja sõidule lõppeb 22. juunil.

 
Vahtra ja Peil võidutsesid paarissõidus, Suur jätkab üldliidrina

Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapi, 27,1 km pikkuse paarissõidu võitsid Norman Vahtra ja Lauri Peil. Esikoha pälvinud Vahtra läbis distantsi ajaga 35.20,9, mis teeb keskmiseks kiiruseks 46 km/h. Peil kaotas talle vähem kui sekundiga. Kolmanda aja sai Kert Martma (+2,1).
Filter Temposõidu Karikasarja valitsev võitja ja liidrisärgi säilitanud Ivo Suur pidi üksinda sõites leppima 7. kohaga.
Naistest olid kiireimad koos sõitnud ning kokkuvõttes 52.-53. koha saanud Liisi Rist ja Karmen Reinpõld. Kolmas oli Liisa Ehrberg. Startis 273 ratturit. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposõidu Karikasarja 5. etapp, 13 km eraldistart Kiilis toimub 3. augustil. Pühapäeval on aga kõik rattasõbrad oodatud Filter Tabasalu Rattarallile.

 
Filter Tabasalu Rattarallil pööratakse suuremat tähelepanu liiklusohutusele

Pühapäeval toimuv Filter Tabasalu 6. Rattaralli on suurepäraseks võimaluseks saada enne Eesti meistrivõistlusi ülevaade oma võimekusest. Filter Maanteekarikasari murrab Tabasalus oma selgroo ja järgmisel nädalal peetavaid Eesti meistrivõistlusi silmas pidades on starti oodata ohtralt meie eliitrattureid.
Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile sõnul pööratakse Filter Tabasalu Rattarallil varasemast suuremat tähelepanu liiklusohutusele. „Kuna liikluskoormus on seal piirkonnas iga aastaga kasvanud, suurendame liiklusreguleerijate ja rattureid saatvate mootorratturite arvu,“ rääkis Reile.
Seoses remonttöödega Ranna teel koliti Filter Tabasalu Rattaralli võistluslinnak uude kohta Nooruse tänavale jalgpalliväljakute lähedusse.
Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl ja tänalõunase seisuga oli end kirja pannud ligi 250 ratturit. Eelmisel aastal võitis Filter Tabasalu Rattaralli Ivo Suur.

 
Kolmapäeval toimub Jüris Eesti meistrivõistluste peaproov

Kolmapäeval Jüris peetav Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapp, 25 km pikkune paarissõit on heaks ettevalmistuseks 21. juunil samal rajal peetavateks eraldistardi Eesti meistrivõistlusteks. Kuna huvi võistluse kohta osutub tõenäoliselt keskmisest suuremaks, soovitab Filter Temposõidu Karikasarja peakorraldaja Mihkel Reile varakult eelregistreerudes sobiv stardiaeg broneerida. Sõita võib ka üksinda!
Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud üle 160 osaleja. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb esmaspäeva südaööl.
Filter Jüri temposõidule starditakse Laste tänaval asuva Võsukese lasteaia eest ning sõidetakse mööda Laste tänavat kuni Aaviku teeni, kust pööratakse vasakule ning võetakse suund Vaida poole. Mööda seda teed sõidetakse kuni Seli teeristini.
Teelõik stardist kuni Jüri piirini on väga hea teekattega, kuigi Laste tänaval tuleb ületada ka asfaldist teekünnis. Edasine Vana-Tartu maantee lõik on aga üsna kitsas ning ääretult kurviline – ohutuse seisukohast on ülioluline püsida oma suunavööndis. Seli teeristist keeratakse vasakule Seli karjääride poole. Järgneb üsnagi sirge tee, mis viib ratturid karjääri juures paikneva pöördeni. Tagasi sõidetakse vastupidises suunas mööda sama trassi. Mägede mõttes on terve rada väga kerge – ühtegi mainimist väärivat tõusu trassil pole, kuid selle eest on palju tuultele avatud teelõike põldude vahel.
Mai alguses samal rajal peetud paarissõidu võitsid Ivo Suur ja Raido Saar – nende keskmiseks kiiruseks kujunes 46,7 km/h. Filter Temposõidu Karikasarja üldliider on ka mullu parim olnud Ivo Suur, kes on võitnud ka kaks individuaalset eraldistarti. Naistest juhib kolme etapi järel Kelly Kalm.

 
Käsirattamees Rauno Klausen: Tokyo olümpiale tahaks minna

Filter Temposõidu Karikasarjas lööb jalgratturite kõrval aktiivselt kaasa käsirattaga sõitev Rauno Klausen. Uurisime 32-aastaselt ja 198 cm pikkuselt mehelt, kui tõsiselt ta rattasporti võtab ja mis on tema eesmärgid.

 

Jäite alakehast halvatuks 2008. aastal, kui kukkusite rängalt supermototsiklite võiduajamisel. Kuidas leidsite motivatsiooni rattaspordiga tegelema hakata?
Käisin noorena Lasnamäel rattatreeningutel. Tiit Tamm oli treener. Sõitsin maanteel, mägiratast ja trekki. Olen loomult aktiivne inimene ja pärast õnnetust hakkasin uurima võimalusi invaspordiga tegeleda.
Väga suureks abiks oli 2014. aasta Tahtejõu Tuuri käigus kogutud 7000 eurot, millele sõbrad-toetajad 6000 lisasid. Selle raha eest sain osta Šveitsis valmistatud tipptasemel käsiratta. Karbonraamiga ratas kaalub 14-15 kilo.

Meediast on läbi käinud unistus minna Rio olümpiale. Olete Brasiilias kohal?
See oli liiga rutakalt õhku visatud mõte. Ma pole valikvõistlustel osalenud ja seega Rios ma kindlasti ei võistle. Olen siiani osalenud vaid Filter Temposõidu Karikasarja etappidel. Grupisõidus üritan end proovile panna septembris Monzas peetaval võistlusel. Järgmisel aastal on plaanis kaasa teha ühel UCI kalendrisse kuuluval jõuproovil. Ma pole asja täpsemalt uurinud, kuid 2020. aasta Tokyo olümpiale tahaksin minna.

Millised on Teie muljed Filter Temposõidu Karikasarja etappidelt?
Käsirattaga pole kõige mugavam pinnatud teel sõita, kogu aeg on värin sees. Olen raami peal, pehmendust all pole. Eelmisel aastal meeldis mulle sileda teekatte poolest kõige rohkem Tabasalu etapp. Tänavune võistlus Kiilis oli ka päris hea. Pirital oli raske tõusudest üles saada. Keskmine kiirus on 25-30 km/h.

Filter Maanteekarikasarja etappidest pole plaanis osa võtta?
Grupisõidus kaasa tegemine on keeruline. Peaksin sõitma tee keskel, sest siis pole ratas ja keha ühele poole kaldu, ning ebameeldivuste vältimiseks pean olema kindel, et tee peal pole auke. Lisaks võib minu keset teed sõitmine häirida kaasvõistlejaid.

Kui palju igapäevaselt trenni teete?
Elan Viimsis ja põhiliselt harjutan Pirital Lillepi pargis. Autoteele ei julge minna. Ükskord sõitis auto mulle otsa, kuid õnneks midagi tõsist ei juhtunud. Eelmisel aastal läbisin 12 000 kilomeetrit, tänavu proovin kvantiteedi asemel rohkem aega sõita. Läbin keskmiselt 50 km päevas. Et teised lihased ka koormust saaksid, sõidan ka tavalise ratastooliga. Talvel käin jõusaalis.

 
Filter Mulgi Rattaralli võit läks Läti profiklubisse

Filter Maanteekarikasarja 3. etapi, Mulgi 6. Rattaralli võitis lätlane Andris Smirnovs. Lõunanaabrite profiklubis Alpha Baltic-Maratoni.lv leiba teeniv Smirnovs läbis 97 km pikkuse distantsi ajaga 2:18.33, mis teeb keskmiseks kiiruseks 42,006 km/h.
Smirnovs edestas Kõrgemäe lõputõusul Filter Maanteekarikasarja avaetapi võitjat soomlast Jesse Kaislavuod (TWD-Länken) 5 ja Oskar Nisut 11 sekundiga.
38 km pikkusel naiste sõidul oli kiireim Mathilde Manuela Nigul, talle järgnesid Kärt Lang ja Jete Eevald. Filter Mulgi Rattarallil startis 440 ratturit. Tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja 4. etapp toimub 19. juunil, kui kavas on Tabasalu 6. Rattaralli.

 
Ivo Suur valitseb Filter Temposõidu Karikasarja

Ivo Suur jätkab Filter Temposõidu Karikasarja sealt, kus eelmisel hooajal pooleli jäi. Ülivõimsas hoos Suur oli parim Filter Temposõidu Karikasarja 3. etapil, Pirital peetud 10 km eraldistardis. Ta läbis vahemaa ajaga 13.02,2. See teeb keskmiseks kiiruseks 46 km/h. Ka raja rekord 12.49,56 kuulub 2014. aastast Suure nimele.
Täna sai Suure järel teise koha Kert Martma (13.23,2) ja kolmas oli Helari Pallas (13.25,2). Kiireimaks naiseks kerkis kokkuvõttes 63. koha saanud Kelly Kalm ajaga 15.03,9. Õrnema soo esindajatest järgnesid Mae Lang (15.23,2) ja Merili Sirvel (15.30,1). Pirital startis 265 rattasõpra. Tulemusi saate vaadata siit.
Sarja valitsev võitja Suur oli koos Raido Saarega kiireim avaetapil Jüris ja 2. etapil Kiilis ning kindlustas seega kokkuvõttes liidrikohta.
Filter Temposõidu Karikasarja 4. etapp, Jüris peetav 25 km paarissõit toimub 15. juunil ehk tegemist on viimase temposõiduga enne Eesti meistrivõistlusi.
Pühapäeval toimub aga Filter Maanteekarikasarja 3. etapp, mäefinišiga lõppev Mulgi 6. Rattaralli.

 
Filter Mulgi Rattaralli – teeme üheskoos Rein Taaramäed!

Pühapäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 3. etapil, Mulgi 6. Rattarallil saavad Eesti rattasõbrad natukenegi kogeda seda tunnet, mida pidi läbi elama Giro d'Italia eelviimasel etapil võidutsenud Katjuša staar Rein Taaramäe.
Nimelt on Filter Mulgi Rattaralli teadaolevalt ainus mäefinišiga rattavõistlus Eestis – Kõrgemäe tõusuprotsendiks on koguni 18. „Teadupärast on just mäe tipus lõppevad etapid olnud suurtuuridel publikumagnetiteks. Minu teada on Kõrgemäe üks järsemaid asfaltkattega tõuse Eestis ja see annab harrastajatele võimaluse kogeda suurte võidusõitudega kaasnevaid emotsioone,“ lausus Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile.
Osalejad saavad valida 38 ja 97 km pikkuste distantside vahel. Tuletame meelde, et alates sellest hooajast on lühikesel võistlusmaal eraldi stardigrupid, mis annavad igaühele võimaluse endale sobiv seltskond valida. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl. Praeguse seisuga on külalisvõistlejaid oodata nii Lätist, Soomest kui ka Venemaalt.
Actual Print Lastesõitudest tasuta osa võtta soovijad peavad end hiljemalt võistlusnädala neljapäeva südaööks aerobike.ee internetilehel eelregistreerima!

 
Pirita-Kloostrimetsa ringrada on kolmapäeva õhtul liikluseks suletud!

Kolmapäeval Pirita-Kloostrimetsa ringrajal toimuv Filter Temposõidu Karikasarja 3. etapp toob kaasa võistlusraja liiklusele sulgemise ajavahemikus 17.45 kuni 21.00.
Kui eelmisel aastal oli võistluslinnak seoses teetöödega Kloostrimetsa tee alguses, siis nüüd on start ja finiš tagasi traditsioonilises kohas Rummu teel Pirita velodroomi väravas.
Sulgemisele läheb Pirita-Kloostrimetsa ringrada manuses oleval joonisel näidatud mahus. Kohalikele elanikele, kellel puudub alternatiivne marsruut, tagatakse koju pääsemine kogu ürituse vältel. Siiski palume Teil võimalusel vältida autoga võistluse ajal rajal liiklemist. Kui Te siiski olete sunnitud seda tegema, siis palume Teil suhtuda ratturitesse kõrgendatud tähelepanu ja mõistmisega ning võistlevatele ratturitele eranditeta teed anda, sest võistleva ratturi tähelepanu on liikluselt hajutatud.
Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb täna südaööl. Tänalõunase seisuga oli end kirja pannud ligi 200 rattasõpra.

 
Norman Vahtra võitis Filter Elva Rattapäeva

Filter Maanteekarikasarja 2. etapi, Elva 31. Rattapäeva võitis Norman Vahtra. Rein Taaramäe Rattaklubisse kuuluv Vahtra läbis 106 km pikkuse põhidistantsi ajaga 2:28.52, mis teeb keskmiseks kiiruseks 42,723 km/h.

Mees-mehe duellis järgnes Vahtrale, kes on varem kahel korral võidutsenud Filter Pandivere Rattarallil, Karl Patrick Lauk. Kolmanda koha saanud Kristjan Oolo jäi maha kahe sekundiga. Valitsev Filter Maanteekarikasarja võitja Ivo Suur (Veloplus Torq ProTeam) oli seitsmes.

54 km pikkusel naiste sõidul pälvis esikoha Mathilde Manuela Nigul ajaga 1:38.04 (keskmine kiirus 1:38.04). Teine oli Merili Sirvel ja kolmas Anet Sirvel.

Filter Maanteekarikasarja uus üldliider on Kristjan Oolo 1097 punktiga, talle järgnevad Karlo Aia (Püha Loomaaed) 1007 ja Ivo Suur 990 silmaga.

Naistest hoiab esikohta Mathilde Manuela Nigul (679), teine on Aidi Gerde Tuisk (624) ja kolmas Tea Lang (622).

Kõiki tulemusi saate vaadata siit.

Kõikide distantside peale kokku startis 476 rattasõpra, mida on pisut rohkem kui Kuusalus peetud avaetapil. Filter Maanteekarikasarja 3. etapp, Mulgi 6. Rattaralli toimub 5. juunil. Tegemist on esmakordselt sarja kavas oleva võistlusega.

 
Filter Kiili temposõidu võitis Ivo Suur

Filter Temposõidu Karikasarja 2. etapi, Kiilis peetud 13 km eraldistardi võitis Ivo Suur. Sarja tiitlikaitsja läbis vahemaa ajaga 16.43,1, mis teeb keskmiseks kiiruseks 46,7 km/h. Teise koha sai Kert Martma (17.10,2) ja kolmandaks tuli Raido Saar (17.12,9).
Kiireimaks naiseks kerkis kokkuvõttes 72. koha saanud Kelly Kalm ajaga 19.42,1. Talle järgnesid Liisa Ehrberg (19.47,3) ja Karmen Reinpõld (20.00,3). Tulemusi saate vaadata siit.
Filter Kiili temposõidul osales 274 rattasõpra, mis on debüütvõistlust silmas pidades väga korralik tulemus.
Suur oli koos Raido Saarega kiireim ka Jüris peetud Filter Temposõidu Karikasarja avaetapil, 25 km paarissõidus ning tõusis ühtlasi ka kokkuvõttes ainuliidriks.
Filter Temposõidu Karikasarja 3. etapp toimub 1. juunil, kui Pirital on kavas 10 km pikkune individuaalne eraldistart.

 


Leht 9 / 42