Uudised
Stockmanni parkimismajas peetud urban sõidu võitis Mart Vainre

EventRent Elamussõitude Sarja 4. etapi, Stockmanni parkimismajas peetud Polari urban sõidu võitis Mart Vainre. Veerandsaja ratturi vahel peetud A-finaalis edestas Vainre Dmitri Sõptšenkot 4 ja Taaniel Mägit 5 sekundiga.
Kell 21 alanud ja vahetult enne südaööd lõppenud ainulaadse võistluse kaks paremat naist olid Merili Sirvel ja Kelly Kalm.
EventRent Elamussõitude Sari jätkub 3. septembril, kui on kavas Fakto Auto Tallinna Rahvasõit.

 
Filter Temposõidu Karikasari jätkub Kiilis

Filter Temposõidu Karikasari jätkub kolmapäeval Kiilis, kus on kavas 13 km pikkune individuaalne eraldistart. Mais samal rajal peetud võistlusel näitas kiireimat aega valitsev sarja võitja ja praegune üldliider Ivo Suur (Sparta ProTeam).
Kokkuvõttes järgnevad 1448 punkti kogunud Suurele Kert Martma (CFC Spordiklubi-Arctic Sport) 1354 ja tiimikaaslane Sander Kempi 1268 silmaga. Naistest on kindel liider Kelly Kalm (1406), teisel kohal asub Mae Lang (1321) ja kolmandat positsiooni hoiab Karmen Reinpõld (1310).
Stardi- ja finišilinnak asub Kiili gümnaasiumi ees. Alustatakse kergliiklusteel, kuid juba 130 meetri pärast suundutatakse hea teekattega peateele. Läbi Lähtse ja Paekna jõutakse Nabalasse, kus sooritatakse vasakpööre ja võetakse suund tagasi. Vahetult enne finišit tuleb taaskord keerata kergliiklusteele. Seega pole tegu edasi-tagasi sõidetava võistlustrassiga, vaid ringiga, kus puudub aeglane tagasipööre.
Prognoosi kohaselt peaks kolmapäeva õhtul Kiilis olema vihmavaba ja tuulevaikne ilm. Sooja lubatakse 18 kraadi. Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud ligi 250 võistlejat.

 
Gert Jõeäär võitis Filter Pandivere Rattaralli

Filter Maanteekarikasarja 6. etapi, Pandivere 26. Rattaralli võitis Cofidise proff Gert Jõeäär, kes läbis 99 km pikkuse distantsi ajaga 2:20.07. See teeb keskmiseks kiiruseks 42,393 km/h.
Konkurentidelt eest ära sõitnud Jõeäär edestas Vahur Valvast (Rein Taaramäe Rattaklubi), Kristjan Laanemaad, Viljar Kuljust (Rein Taaramäe Rattaklubi) ja soomlast Marco-Tapio Niemit (GIF-Chebici) 12 sekundiga.
44 km naiste sõidul oli kiireim Carol Kuuskman ajaga 1:22.50. Sama aja said protokolli ka Mathilde Manuela Nigul, Tea Lang ja Kristel Sandra Soonik (Viljandi Rattaklubi).
Kuna Filter Maanteekarikasarja üldliider Kristjan Oolo (Peloton) Pandivere Rattarallist osa ei võtnud, tõusis sarja üldliidriks 2986 punkti kogunud Viljar Kuljus. Teine on Karlo Aia (Püha Loomaaed) 2929 ja kolmas Tarmo Kopli (Hawaii Express) 2898 silmaga.
Naistest juhib kokkuvõttes Mathilde Manuela Nigul (2037), esikolmikusse mahuvad veel Tiia Tulp (1762) ja Liis Jääger (1704). Filter Pandivere Rattarallil osales üle 360 ratturi.
Filter Maanteekarikasarja 7. etapp, Võru 11. Rattaralli toimub 21. augustil. Eeloleval kolmapäeval, 3. augustil saab aga oma vormi testida Filter Temposõidu Karikasarja 5. etapil Kiilis, kus on kavas 13 km eraldistart. Laupäeval, 6. augustil leiab aga aset EventRent Elamussõitude Sarja 4. etapp, Stockmanni parkimismajas peetav urban sõit.

 
Gert Jõeäär osaleb Filter Pandivere Rattarallil

Pühapäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja 6. etapi, Pandivere 26. Rattaralli üheks favoriidiks võib pidada Cofidise proffi Gert Jõeäärt.
Lisaks kodumaistele tegijatele pakuvad Jõeäärele konkurentsi välisvõistlejad. Koguni kümneliikmelise koosseisuga on kohal Läti profiklubi Alpha Baltic – Maratoni.lv. Arvukalt tuleb külalisvõistlejaid veel Venemaalt ja Soomest. Eelmisel aastal võitis Filter Pandivere Rattaralli Norman Vahtra. Tänalõunase seisuga oli end eelregistreerimise teel kirja pannud ligi 500 osalejat.
Filter Pandivere Rattarallil saab valida 99 km ja 44 km distantside vahel. Lühemal võistlusmaal on erinevad teemagrupid, mille seast igaüks endale sobiva leiab.
Start ja finiš on Väike-Maarja keskväljakul vallamaja ees.

 
Filter Pandivere Rattaralli üllatab soodushinnaga

Pühapäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 6. etapil, Pandivere 26. Rattarallil on suurepärane võimalus sportlikult vaba aega veeta neil, kelle kokkupuude jalgrattaspordiga on olnud kesine ja neil, kes pole saanud sel hooajal piisavalt trenni teha. Nimelt saab kolmapäeva südaööni end 44 km pikkusele tervise- ja granfondosõidule kirja panna vaid 10 euro eest.
Filter Pandivere Rattaralli, mille põhisõidu pikkuseks on 99 km, kujutab endast looklevatel teedel ja vaheldusrikkal maastikul peetavat rattasõitu. On nii sirgeid ja lagedaid jõulõike kui ka metsa vahel käänutavaid teid. Samuti jäävad rajale ka mõned küllaltki suure kõrgustevahega tõusud. Raja raskusaste on Eesti mõistes keskmine.
Start antakse Väike-Maarja keskuses paiknevalt vallamaja esiselt platsilt, kust hakatakse liikuma Rakvere suunas. Raja vast ehk kõige põnevamaks osaks on Porkuni vana jõesäng, kus kulgeb kitsas ja looklev tee.
Toimuvad ka Actual Print Lastesõidud. Ainus erinevus võrreldes eelmise hooajaga on see, et kõik lastesõitudest tasuta osa võtta soovijad peavad end hiljemalt võistlusnädala neljapäeva ehk 28. juuli südaööks aerobike.ee internetilehel eelregistreerima. Kohapeal osalemissoovi üles näidates tuleb tasuda 2 eurot. Vihmavaba ilma korral püstitatakse tasuta kasutamiseks suur batuut.
Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud ligi 270 osalejat, soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl. Külalisvõistlejaid on oodata Soomest ja Lätist. Eelmisel aastal võitis Filter Pandivere Rattaralli Norman Vahtra.

 
Riia kesklinnas peetud temposõidu võit läks Läti profiklubisse

Riia kesklinnas toimunud sarja Filter Velokauss 5. etapi, 9 km pikkuse temposõidu võitis Läti profiklubi Rietumu-Delfin rattur Klāvs Rubenis, kes läbis raja, mis hõlmas ka Daugava jõge ületavat Vanšu silda, ajaga 12.56. See teeb keskmiseks kiiruseks 41,7 km/h.
Teise koha saanud Klavis Eisaks (Doltcini Latvia) kaotas 28 ja kolmanda aja saanud Saulius Janeliunas (Veloclub) 34 sekundit. Parima eestlasena teenis Ander Tenno (Tervisesport) 13. koha.
Ainulaadsele, eelkõige harrastajatele suunatud võistlusele pani end kirja üle 130 rattasõbra.
Filter Velokauss 6. etapp toimub 11. augustil Jurmalas, kus on kavas 11 km individuaalne eraldistart.

 
Fakto Auto Tallinna Rahvasõit algab ja lõppeb Peetris

Eesti üks suuremaid rattaspordiüritusi, 3. septembril toimuv Fakto Auto Tallinna Rahvasõit algab ja lõppeb tänavu Peetri aleviku koolimaja ees. Peakorraldaja Mihkel Reile sõnul loobus ta senisest stardilinnakust Vabaduse väljakul, sest liiklusreguleerimisega kaasnevad kulud hakkasid moodustama liiga suurt osa eelarvest.
„Suuname vabaneva raha kultuuriprogrammi, mis kohalikele elanikele kindlasti suurt huvi pakub,“ selgitab Reile. „Terve päeva kestev üritus loob mõnusa õhkkonna ja meelitab loodetavasti rohkelt Rae valla elanikke sportlikult vaba aega veetma.“
Fakto Auto Tallinna Rahvasõit pöörab võrdselt tähelepanu nii maantee- kui ka mägiratturitele. Maanteesõidus, mis viib ratturid mööda Vana-Tartu maanteed Jürini ning sealt edasi Peningisse ja Vaidasse, saab valida 107,8 ja 66,5 km radade vahel. Eelpool nimetatud kohtades annavad ratturitele hoogu juurde ergutuspunktid.
Mägiratturitele on välja pakutud 42,5 ja 26 km distantsid. Põhisõidul osalejad teevad ringi peale Raku järvele, põigates ka Männiku järve äärde ning liiguvad seejärel Ülemiste järvega külgnevat rada pidi Järvevana tee ja Tammsaare tee ristumiskohani, kus tehakse tagasipööre. Lühikese distantsi eelistajad pööravad 18,3 km läbimise järel vasakule tagasi finišisse.
„Oleme ainus rattavõistlus Eestis, mis pakub kombineeritud distsipliinide arvestust. Hansaviimistluse Eriti Kõva Tegija võistluses peetakse nendele meestele ja naistele eraldi pingerida, kes läbivad alguses pika mägirattadistantsi ning seejärel lühema maanteesõidu. Ajad summeeritakse ja paremad saavad auhinna,“ tutvustab Reile.
Peetris toimuvad alates kella 18-st ka Actual Print Lastesõidud ja vihmavaba ilma korral püstitatakse kõigile tasuta kasutamiseks suur batuut.
Põhiregistreerimine kestab 26. augustini. Eelmisel aastal võitis Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu põhidistantsi Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi). Erinevatel sõitudel osales kokku üle 800 ratturi.

 
Pühapäeval saab Riia südalinnas rattaga võidu sõita

Sel pühapäeval on kõikidel soovijatel harukordne võimalus Riia südalinnas võidu sõita. Läti pealinna keskuses toimub sarja Filter Velokauss 5. etapp, eelkõige harrastajatele suunatud 9 km temposõit.
Osaleda võivad kõik soovijad, rattur ei pea omama litsentsi! Maalilisi vaateid pakkuv rada on kurviline ja läbib ka Daugava jõge ületavat Vanšu silda, mis on Riia üks sümboleid.
Võistluskeskus asub Swedbanki peahoone juures aadressil Balasta dambis 1a. Kohapeal on registreerimine avatud kella 12-14.30 ja starditakse ajavahemikul kell 13-14.30. Võistluskeskus suletakse kell 15, kuid osalejate rohkuse tõttu võib see edasi lükkuda. Valdav osa rajast on liiklusele avatud ja seetõttu on osalejad kohustatud sõitma paremal pool teeservas!
Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb neljapäeva südaööl, kuni selle ajani saab end kirja panna 12 euroga. Kohapeal registreerudes tuleb välja käia 15 eurot.
Juba on end kirja pannud üle saja osaleja, suures koosseisus on kohal Baltikumi tugevaim profiklubi Rietumu-Delfin. Ilmaprognoosi kohaselt on pühapäeval Riias mõnus suveilm, sooja lubatakse 20 kraadi.

 
Aksel Nõmmela võitis Filter Haapsalu Rattaralli

Filter Maanteekarikasarja 5. etapi, Haapsalu 16. Rattaralli võitis Aksel Nõmmela. Leopardi profiklubis leiba teeniv Nõmmela läbis 91 km pikkuse distantsi ajaga 2:06.41, mis teeb keskmiseks kiiruseks 43,1 km/h.
Teise koha saanud Kardo Aia (Püha Loomaaed) kaotas talle 23 ja kolmandana lõpetanud Cofidise proff, valitsev Eesti meister temposõidus Gert Jõeäär 42 sekundit.
53 km distantsil peetud naiste sõidul oli kiireim Mathilde Manuela Nigul ajaga 1:37.08 (keskmine kiirus 32,739 km/h). Järgnesid Aidi Gerde Tuisk ja Terje Mitt. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja kokkuvõttes jätkab liidrina Haapsalus 12. koha saanud Kristjan Oolo (Peloton) 3023 punktiga, teine on 2940 silmaga Viljar Kuljus (Rein Taaramäe Rattaklubi) ning kolmandat kohta jagavad võrdselt 2932 punktiga Karlo Aia (Püha Loomaaed) ja Tarmo Kopli (Hawaii Express).
Filter Maanteekarikasari jätkub 31. juulil, kui on kavas Pandivere 26. Rattaralli.

 
Eesti meister temposõidus Gert Jõeäär osaleb Filter Haapsalu Rattarallil

Laupäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 5. etapil, Haapsalu 16. Rattarallil saab näha meie kahe profiratturi Aksel Nõmmela (Leopard) ja valitseva Eesti temposõidumeistri Gert Jõeääre (Cofidis) duelli. Sile rada soosib kahtlemata sprintereid ja Jõeäär proovib enne lõppu kindlasti üksinda eest ära sõita. Näis, kas Eesti grupisõidumeistrivõistlused haiguse tõttu vahele jätnud Jõeäärel see taktika õnnestub.
Lisaks Nõmmelale ja Jõeäärele on end kirja pannud Filter Maanteekarikasarja üldliider Kristjan Oolo (Peloton), teisel kohal asuv tiitlikaitsja Ivo Suur (Veloplus Torq ProTeam) ning kolmandat positsiooni hoidev Viljar Kuljus (Rein Taaramäe Rattaklubi). Tõotab tulla põnev ja kõrgetasemeline heitlus!
Prognoosi kohaselt tuleb laupäeval Haapsalus ilus, päikesepaisteline ja vähese tuulega ilm. Osalejad saavad valida 91 ja 53 km pikkuste distantside vahel. Lühemal maal on võimalus otsustada erinevate stardigruppide vahel.
Tänahommikuse seisuga oli end Filter Haapsalu Rattarallile, mille stardilinnak asub veekeskuse ees, kirja pannud 400 osalejat. Korraldajad tuletavad meelde, et Actual Print Lastesõitudest tasuta osa võtta soovijad peavad oma võsukese hiljemalt täna südaööks veebilehel aerobike.ee registreerima! Kohapeal tuleb välja käia 2 eurot.

 
Leopardi proff Aksel Nõmmela stardib Filter Haapsalu Rattarallil

Laupäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja 5. etapi, Haapsalu 16. Rattaralli suursoosikuks võib pidada Leopardi profiklubis leiba teenivat Aksel Nõmmelat.
Mai alguses Luksemburgi velotuuril kukkumise tagajärjel parema käe väikest sõrme vigastanud ja operatsioonil käinud Nõmmela valmistub hooaja teiseks pooleks. Hiljutistel Eesti meistrivõistlustel sai ta maantee grupisõidus U23 vanuseklassis Silver Mäoma järel hõbemedali.
Filter Haapsalu Rattaralli suurimaks muudatuseks on põhidistantsi lühenemine. Kui eelmisel aastal läbiti 129 km, siis seekord tuleb sõita üks ring vähem ehk 91 km. Lühikese distantsi pikkuseks jääb 53 km.
„Varasemalt oli Haapsalu Rattaralli Filter Maanteekarikasarja pikimaks etapiks, kuid see käis paljudele pühapäevasõitjatele üle jõu. Nüüd saavad ka väiksema treeningkoormusega ratturid põhidistantsist osa võtta,“ selgitas Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile.
Start antakse Haapsalu veekeskuse eest. Tegemist on Läänemaale omasel siledal maastikul kulgeva rattasõiduga, mis kulgeb enamjaolt väiksematel kurvilistel kõrvalteedel. Tõenäoliselt püsib vaikse ilma puhul grupp võrdlemisi koos ja oodata on grupifinišit. Kui peaks aga olema tuuline ilm, siis tõenäoliselt lõhub võistlejaterivi tugev küljetuul. Nimelt sisaldab rada võrdlemisi palju tuultele avatud lõike.
Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl. Tänahommikuse seisuga oli end kirja pannud ligi 300 osalejat. Toimuvad  ka Actual Print Lastesõidud – tasuta osalemiseks tuleb nimi hiljemalt neljapäeva südaööks aerobike.ee lehel kirja panna.

 
Filter Haapsalu Rattarallil panustatakse osalejate turvalisusesse

Laupäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 5. etapil, Haapsalu 16. Rattarallil panevad korraldajad varasemast suuremat rõhku osalejate turvalisusele.
Kokku on rajal 20 liiklusreguleerijat, 8 turvamootorratast, kaks politsei- ja kiirabiekipaaži kokku kaheksa inimesega, kaks pilootautot, linnakumeedik ning lõpubuss.
„Vahetu turvamisega tegeleb kokku 40 inimest,“ täpsustab Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile. „Seega – kui rattureid läheb rajale ca 400, siis on osalejate ja turvajate suhe 1/10. Julgen arvata, et selliste numbritega ei saa uhkeldada ükski teine rattavõistlus Eestis. Filter Maanteekarikasarjas on võistlejate turvalisus selgeks prioriteediks, mille tarbeks pressitakse ka kivist vesi välja.“
Laupäevaks lubatakse Haapsallu päikesepaistelist ilma ja seega saab rattavõistluse ühendada näiteks rannamõnude ja kuurortlinna kohvikutes pakutava nautimisega. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl.
Eelmisel aastal võitis Filter Haapsalu Rattaralli lätlane Maris Kalejs (Tukums). Tänavu hoiab Filter Maanteekarikasarja kokkuvõttes liidrikohta Kristjan Oolo (Peloton) 2044 punktiga. Talle järgnevad Ivo Suur (Veloplus Torq ProTeam) 1997 ja Viljar Kuljus (Rein Taaramäe Rattaklubi) 1978 silmaga.

 


Leht 9 / 44