Uudised
Oluline muudatus Filter Elva etapil osalejatele!

Pühapäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja 2. etapi, Elva 31. Rattapäeva eel on korraldajad muutnud lühikese distantsi teemagruppide stardijärjekordi ja -intervalle.
Kuusalus peetud avaetapp näitas, et lühikesel võistlusmaal liigub meeste grupp kiiremini kui noortespordi grupp ja seega vahetatakse nende stardijärjekorrad ära. „Varasemate hooaegade põhjal eeldasime, et noored sõidavad meestest kiiremini, kuid Kuusalus püüdsid mehed eespool startinud juba 23. kilomeetril kinni. Lühikesel distantsil on meie soov, et noored, mehed, naised ja pühapäevaratturid saaksid isekeskis sõita ning seetõttu mängime stardigrupid ümber,“ selgitas Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile.
Seega pääsevad lühikesel distantsil mehed rajale kell 12.15 ja kolm minutit hiljem stardivad noored. Naiste alustavad sõitu kell 12.21. Kell 12.22 stardivad Granfondo ja Tervisespordi grupi liikmed.
Soodushinnaga eelregistreerimine Filter Elva etapile lõppeb täna südaööl! Ilmaprognoosi kohaselt on pühapäeval Elvas sademetevaba vahelduva pilvisusega ilm, sooja lubatakse päeval 13 kraadi.

 
Filter Kuusalu Rattaralli võit läks Soome

Filter Maanteekarikasarja hooaja avaetapi, Kuusalu 23. Rattaralli 89 km pikkuse põhidistantsi võitis soomlane Jesse Kaislavuo (TWD-Länken), kes läbis võistlusmaa ajaga 2:02.22, mis teeb keskmiseks kiiruseks 43,639 km/h.
Kaislavuo edestas nelja mehe vahel peetud finišiheitluses Kristjan Oolot, Martin Laasi (Delko Marseille Provence KTM) ja klubikaaslast Jaakko Hännineni. Filter Maanteekarikasarja eelmise hooaja üldvõitja Ivo Suur (Veloplus Torq ProTeam) pidi leppima 13. kohaga.
33 km pikkusel naiste sõidul pälvis esikoha Tea Lang, kellele järgnesid Mathilde Manuela Nigul ja Kristin Rõžko. Kõikide distantside peale kokku startis Kuusalus 470 rattasõpra.
Filter Maanteekarikasarja 2. etapp toimub 22. mail, kui on kavas Elva 31. Rattapäev.

 
Filter Kuusalu Rattaralli toob starti proffe Eestist ja Lätist

Pühapäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja kaheksanda hooaja avaetapil, Kuusalu 23. Rattarallil saab stardis näha ka hulgaliselt profirattureid. Eesti ratturitest kuulub soosikute ringi kahtlemata Prantsuse klubis Delko Marseille Provence KTM leiba teeniv Martin Laas. Võidumõtetega tuleb kindlasti starti Läti profitiim Alpha Baltic-Maratoni.lv.
Esikohta tuleb kaitsma Karlo Aia (Püha Loomaaed), kolmandat Filter Maanteekarikasarja üldvõitu soovib korrata Ivo Suur (Veloplus Torq ProTeam), kõrgeimate sihtidega tuleb joonele sarja tunamullune parim Silver Schultz ja alahinnata ei tohi ka Vahur Valvast.
Tänahommikuse seisuga oli end 89 km põhi- ja 33 km lühikesele distantsile kirja pannud üle 480 rattasõbra.
Tõotab tulla meeldiv spordipäev, sest ilmaprognoosi kohaselt on pühapäeval Kuusalus päikesepaisteline ja tuulevaikne ilm, sooja lubatakse 16 kraadi. Start ja finiš on Kuusalu keskuses Konsumi ees ning lastele püstitatakse tasuta kasutamiseks batuut.

 
Filter Jüri paarissõidu võitsid Raido Saar ja Ivo Suur

Filter Temposõidu Karikasarja üheksanda hooaja avaetapi, Jüris peetud 25 km pikkuse paarissõidu võitsid oodatult Raido Saar ja Ivo Suur. Esikoha teeninud tandem läbis vahemaa ajaga 34.49,5, mis teeb keskmiseks kiiruseks 46,3 km/h.
Nimetatud meeste esikoht oli aimatav, sest Saar võitis Filter Temposõidu Karikasarja 2013. aastal ja Suur kaks järgmist hooaega. Paremuselt teiseks paariks kerkis Sander Kempi-Kert Martma, kes kaotasid võitjatele 1.10. Viienda-kuuenda koha sõitsid välja Meelis Rebane ja Margus Ruse.
Parimaks naiseks kerkis kokkuvõttes 48. koha saanud Krista Karing, kelle keskmiseks kiiruseks kujunes 40,4 km/h. Teine oli Carol Kuuskman ning kolmas-neljas koos sõitnud Daisi Rist ja Karmen Reinpõld. Tulemusi saate vaadata SIIT.
Filter Jüri paarissõit kujunes väga osavõturohkeks – rajale läks 282 rattasõpra, kellest ligi 40 olid naised.
Filter Temposõidu Karikasarja 2. etapp toimub 18. mail, kui Kiilis on kavas 13 km individuaalne eraldistart.

 
Filter Maanteekarikasarja võitja saab võidu sõita profimeeskonnas!

Filter Maanteekarikasarja käesoleva hooaja peaauhinnaks on võimalus liituda Baltimaade tugevaima profimeeskonnaga Rietumu-Delfin. Kui eelmisel aastal oli tingimus, et auhind peab minema parimale U23 ratturile, siis tänavu on eksklusiivsele preemiale kitsendusteta õigus sarja absoluutarvestuse võitjal.
Kaheksandat hooaega alustava Filter Maanteekarikasarja võitja saab kaasa teha hooaja lõppu jäävatel võistlustel ning suure tõenäosusega kuulub nende hulka ka mainekas ja eksootiline Hiina velotuur.
„Kui rattur end heast küljest näitab, pole välistatud, et talle pakutakse järgmiseks hooajaks ka profilepingut!“ rõhutas Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile. „See sõltub aga sellest, kuidas rattur tiimi sulandub ja milliseid tulemusi sügishooajal näitab. Igal juhul on garanteeritud võistluskogemus rahvusvahelistel jõuproovidel ja võimalus tutvuda tipptasemel rattaspordiga.“
Lätis registreeritud ja kontinentaaltasemel kaasa tegeva Rietumu-Delfini koosseisust leiab ka kaks eestlast: Peeter Pruusi ja Sten-Erik Ottenderi. „Rietumu-Delfini põhituumik on tugev ja koosseis perspektiivikas,“ lausus Pruus. „Olen ise mitu aastat Hiina velotuuril osalenud ja võin kinnitada, et tegemist on fantastilise kogemusega. Rietumu-Delfin on olnud hüppelauaks mitmetele staaridele. Meeskonnast on tuule tiibadesse saanud näiteks Sky tiimis sõitev Vassili Kirijenka ja praegu Cannondale'i klubisse kuuluv Toms Skujinš.“
Filter Maanteekarikasarja avaetapp toimub laupäeval Kuusalus, soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl.

 
Järgmisel nädalal saavad avapaugu Filter Temposõidu Karikasari ja Filter Maanteekarikasari

Maikuu esimesel täispikal nädalal toimuvad Filter Temposõidu Karikasarja ja Filter Maanteekarikasarja avaetapid.
Kolmapäeval, 4. mail on kõik rattasõbrad oodatud Jürisse, kus toimub üheksandat hooaega alustava Filter Temposõidu Karikasarja esimene etapp. Kavas on 25 km pikkune paarissõit, kuid sõita võib ka üksinda.
Osalejate paremaks teenindamiseks on stardi- ja finišilinnak kolinud Laste tänavale Võsukese lasteaia ette. Mägede mõttes on rada väga kerge – ühtegi mainimist väärivat tõusu trassil pole, kuid see-eest on palju tuultele avatud teelõike põldude vahel.
Eelregistreerimisel ja kohapeal kirja paneku korral sekretariaadist saab võistleja broneerida vabade stardikordade seast endale meelepärase stardiaja, mis fikseeritakse stardiprotokollis.
Eesti suurima maanteeratturitele suunatud sarja, Filter Maanteekarikasarja kaheksas hooaeg algab 7. mail Kuusalu 23. Rattaralliga, kus saab valida 89 ja 33 km pikkuste distantside vahel. Korraldajad panustavad tänavu uute harrastajate võistlustele meelitamisele ja selleks tarbeks on lühikesele distantsile loodud teemagrupid, kust igaüks endale sobiva saab valida.
Esimest korda starti tulles soovitab Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile valida granfondo stardigrupi, kuhu on oodatud kõik võistlejad, olenemata nende soost või vanusest, kelle jaoks on primaarne nautida ürituse melu ja koossõitmise rõõmu. Granfondo grupp läbib koos korraldajapoolse kohtunikuga enamiku võistlustrassist hoogsas treeningtempos trügimise ja positsioonivõitluseta. Sõidetakse paarides ja käiakse vaheldumisi vedamas. Raja viimasel viiel kilomeetril antakse aga vabapakkumise vormis soovijatele roheline tuli võistlusmomendi tunnetamiseks ja finišeerimiseks. Granfondo grupp stardib 4 minutit pärast noortespordi gruppi ja minut pärast naiste starti.
Filter Temposõidu Karikasarja ja Filter Maanteekarikasarja terveks hooajaks soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb 30. aprillil.

 
Indrek Epner võitis Rummu tehismaastikusõidu

EventRent Elamussõitude Sarja 2. etapi, Rummu karjääri ümbruses peetud mägiratturite tehismaastikusõidu põhidistantsi võitis Indrek Epner, kes läbis eraldistardist 10 km distantsi ajaga 22.52. Teise koha saanud Alar Sala kaotas talle 49 sekundiga ja kolmandaks tulnud Dmitri Sõptšenko 1.01-ga.
Kiireim naine oli üldarvestuses 11. koha saanud Merili Sirvel, kes edestas Anet Sirvelit ja Kelly Kalmi.
Sama pikal fatbike'idele mõeldud sõidul näitas parimat aega (23.25) Tiimo Tõnisson. Viljar Kriis jäi maha 1.18 ja Bruno Tamm 2.01-ga. Parim „paksrattal“ sõitnud naine oli Marianne Palusoo.
Boonusena kavas olnud mäkkesõiduvõistlusel Rummu tuhamäe otsa pälvis esikoha Juri Molev (1.23), kellele järgnesid vaid sekundiga kaotanud Dmitri Sõptšenko ja 10 sekundit kehvema aja saanud Marko Tikku.
Tehismaastikusõidust võttis kõikide distantside peale kokku osa 66 rattasõpra.
EventRent Elamussõitude Sarja 3. etapp toimub 3. juulil, kui Astangul on kavas mägiratturitele mõeldud maa-alune sõit.

 
Laupäeval toimub ratturitele mäkketõusu võistlus Rummu tuhamäe otsa!

Laupäeval endise Rummu vangla territooriumil toimuva EventRent Elamussõitude Sarja teise etapi, tehismaastiku sõidu raames saavad osalejad end proovile panna ka tuhamäe tippu jõudmises.
Kõik need rattasõbrad, kes on end kirja pannud mägirataste eraldistardile, võivad tasuta osaleda ka mäkketõusul. Arvestust peetakse kahes kategoorias: kes sõidab rattaga võimalikult kõrgele ja kes jõuab mäe otsa kõige kiiremini.
„Kuna tuhamägi on väga järsk, siis rattaga on sõidetav 50-70 protsenti 200 meetri pikkusest distantsist. Lõpufaas tuleb läbida ratas käe kõrval,“ ütles EventRent Elamussõitude Sarja peakorraldaja Mihkel Reile. „Kuna võistlus peetakse eramaal ja tavaolukorras on territooriumile minek keelatud, on nüüd kõikidel huvilistel suurepärane võimalus ka laias maailmas palju tähelepanu pälvinud eksootilisele alale pilk peale visata.“
Päeva põhiala, mägiratastele ja fatbike'idele mõeldud eraldistardi rada kujutab endast ca 10 km pikkust ringi, mis kulgeb ümber Rummu karjääri ja tuhamäe. Starditakse 30-sekundiliste intervallidega. Fatbike'i raja trass on pisut erinev ja esitab ratturile suuremaid väljakutseid. Neile rattasõpradele, kes ei taha aja peale võidu sõita, toimub MTB rajal Tervisesõit.
Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl.

 
Filter Maanteekarikasarja lastesõidud läbivad olulise muudatuse!

Filter Maanteekarikasarjas ja Fakto Auto Tallinna Rahvasõidus jätkub meeldiv traditsioon ja ka sel hooajal korraldatakse etappidel Actual Print Lastesõite, et Eesti suurima maanteesarja järelkasvule teed sillutada.

Ainus erinevus võrreldes eelmise hooajaga on see, et kõik Actual Print Lastesõitudest tasuta osa võtta soovijad peavad end hiljemalt võistlusnädala neljapäeva südaööks aerobike.ee internetilehel eelregistreerima. Kohapeal osalemissoovi üles näidates tuleb tasuda 2 eurot.

Kuna lastesõitude osalejate arv on pidevalt tõusnud, kuid on etappide lõikes ebaühtlane, siis võimaldab eelregistreerimine võistluse sujuvamat läbiviimist,“ selgitas Filter Maanteekarikasarja ja Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu peakorraldaja Mihkel Reile.

Ka tänavu saab iga osaleja preemiaks Jänksi kohukese ja saiakese Eesti Pagarilt. Actual Print Lastesõitudes on nii tüdrukutel kui poistel neli vanuserühma: U5, U7, U9 ja U11. Distantsid jäävad vahemikku 200 m kuni 2 km. Kui kahes vanemas vanuseklassis premeeritakse auhinnaga kolme kiiremat, siis noorematel ajavõttu ei toimu.

Igale osalejale väljastatakse Actual Print Lastesõitude hooajanumber, mis kehtib kõikidel jooksva aasta etappidel, ning laste ratturipass, mis täidab ka diplomi funktsiooni. Hooajanumbri maha ununemise korral on võimalik sekretariaadist küsida kordusnumbrit.

 
Aerobike Cycling Agency stipendium läks Elva noorratturile

Viiendat aastat välja antava Aerobike Cycling Agency stipendiumi pälvis korralduskogu otsusega Elva noorrattur Karl Mihkel Vent, kes saab 2016. aastal tasuta osaleda Filter Maanteekarikasarjas, Filter Temposõidu Karikasarjas, Fakto Auto Tallinna Rahvasõidul, EventRent Elamussõitude sarjas ja Lätis toimuval Filter Velokaussil.
15-aastane Vent on mitmekülgne rattur, kes on näidanud märkimisväärseid tulemusi nii maanteel, trekil kui ka BMX-krossis. Tulevikku silmas pidades on tal kavas panustada maanteesõidule ning prii sõidu õigus annab noore mehe arengule kindlasti lisatõuke.
„Eelmisel aastal osalesin Filter Maanteekarikasarja etappidel Tabasalus ja Elvas. Tänavu on eesmärk rohkem võidu sõita. Maanteevõistluste kõrval soovin kaasa teha ka mõnel Elamussõitude sarja etapil. Palju sõltub ka sellest, millistest sõitudest klubi osa võtab,“ ütles Vent, kes eelistab temposõitu, kuid võib enda sõnul korraliku vormi korral ka grupifinišis head minekut näidata.
Aerobike Cycling Agency juht Mihkel Reile: „Oleme stipendiumit välja andmas viiendat aastat. Seni on saajaks olnud harrastussportlane mees, harrastaja naine, noorsportlane mees, noorsportlane tüdruk. Seega on ring täis saanud. Sel aastal valisime stipendiaadiks noorsportlase Elvast, kuna see aitaks tema ja ta treeneri sõnul kaasa tema sporditeele.“

 
Endise Rummu vangla territooriumil toimub mägirataste ja fatbike'ide eraldistart

EventRent Elamussõitude Sarja 2. etapp, 23. aprillil toimuv Tehismaastiku sõit on suurepärane võimalus mägiratturitel end ekstreemsetes tingimustes eraldistardis proovile panna.
Vasalemma vallas kulgev rada kujutab endast ca 10 km pikkust ringi, mis kulgeb ümber Rummu karjääri ja tuhamäe. Adrenaliini lisab endise Rummu vangla territooriumil sõitmine. Starditakse 30-sekundiliste intervallidega.
MTB rada kulgeb rohkem mööda teid ja kergemaid singleid ning on igat tüüpi maastikurattaga sõidetav. Eraldi arvestust peetakse ka fatbike'idele. „Paksratastele“ mõeldud rada sisaldab karjääri tagaservas olevaid kohati väga tehnilisi singleid, mis nõuavad sõitjalt väga head rattavalitsemist. Ümber tuhamäe kulgev rajalõik on mõlemal rajal sama ning on jäetud vaba trajektooriga läbitavaks.
„Järsakule lähemal sõites on rada lühem, kuid pinnas palju ebatasasem ja raskem. Suuremat kaart tehes on oluliselt lihtsam sõita, kuid rada on pikem. Iga rattur võib ise selles rajalõigus valida omale optimaalse trajektoori,“ selgitas EventRent Elamussõitude Sarja peakorraldaja Mihkel Reile.
Neile rattasõpradele, kes ei taha aja peale võidu sõita, toimub MTB rajal Tervisesõit.

 
Sul on võimalus aasta otsa tasuta võidu sõita!

Tahad võistelda terve aasta tasuta? Selleks tuleb kandideerida Aerobike Cycling Agency stipendiumile! Konkurss on mõeldud harrastus- ja noorratturitele, kellest ühel avaneb võimalus võistelda kõigil 2016. aasta ACA korraldatavatel võistlustel tasuta.
Konkursil saavad osaleda kõik harrastus- ja noorsportlased. Kandideerimiseks tuleb vajutada "Like" Aerobike Cycling Agency Facebooki profiilil ning jagada stipendiumikonkursi infoga postitust. Konkurss vältab 1.-8. aprillini ning seejärel valib ACA korralduskogu välja võitja ja teeb selle avalikuks 11. aprillil.
ACA stipendium võimaldab tasuta osalemist Filter Maanteekarikasarjas, Filter Temposõidu Karikasarjas, Fakto Auto Tallinna Rahvasõidul, EventRent Elamussõitude Sarjas, Lätis toimuval Filter Temposõidu Karikasarjas. Juhul, kui valituks osutunud kandidaat on end juba mõnele tänavusele ACA võistlusele kirja pannud, makstakse osalustasu talle tagasi.
Eelmisel aastal ACA stipendiumi pälvinud Liina Kasela osales jõudumööda Filter Temposõidu Karikasarjas ja Filter Maanteekarikasarjas. „Eelmine hooaeg jäi poolikuks, sest jäin rasedaks. Soovinuksin oluliselt rohkem stipendiumi ära kasutada. Järgmisel aastal olen võistlustel tagasi!“ lubab Kasela, kes loodab, et sellest hooajast Filter Maanteekarikasarjas käivituv naiste stardigrupp meelitab rattasõitu nautima rohkem õrnema soo esindajaid.

 


Leht 10 / 42