Uudised
Küünlavalgel peetud Männiku öösõidu võitis Andre Kull

EventRent Elamussõitude Sarja 6. etapi, Männiku öösõidu võitis Andre Kull, kes edestas sekundiga Kristjan Savisikki ja Dmitri Sõptšenkot. Naistest oli kiireim Marian Punane, kellele järgnesid sama aja saanud Laura Tormet ja poolteist minutit kaotanud Kelly Kalm.
Fatbike'i omanike arvestuses pälvis esikoha Bruno Tamm, kes edestas napilt Tiimo Tõnissoni ja kolme sekundiga Marek Valdnerit. Tulemusi saate vaadata siit. Rada kulges 4,7 km pikkusel ringil Männiku sõjaväelinnaku territooriumil ja valgust andsid tuhatkond õueküünalt.
EventRent Elamussõitude Sari lõppeb 15.-16. oktoobrini peetava kahe viimase etapiga Hiiumaal. Esimesel päeval on Ristnas kavas mereranna sõit ja hooaja lõpetab Emmastes toimuv mägiratturite teatesõit.

 
Männikul tuleb tuhande õueküünlaga unikaalne öösõit

EventRent Elamussõitude Sari jätkub laupäeval, 1. oktoobril unikaalse Männiku Öösõiduga. Tegemist on argirutiini peletava ja teravaid elamusi pakkuva võistlusega, mis on mõeldud mägiratturitele ja fatbike'ide omanikele.
Rada kujutab endast 4,7 km pikkust ringi, mis kulgeb Männiku sõjaväelinnaku territooriumil. Öösõitu silmas pidades on rada tehniliselt lihtne. Võistlustrass on ääristatud ja valgustatud tuhande õueküünlaga. Võistlussõitudel osalejatel on soovituslik kasutada ratta- või kiivrilampi.
Tervisesõidule, kus tuleb läbida kaks ringi, antakse start kell 20. Mägiratturid pääsevad rajale kell 21 ja fatbike'i omaniku kell 22. Nemad sõidavad 30 minutit pluss üks ring.
„Hiljuti toimunud festivali „Valgus kõnnib Kadriorus“ külastanud suur rahvahulk annab tunnistust sellest, et inimestele meeldib kontrast elusa tule ja pimeduse vahel. Kanname selle idee üle spordivõistlusele,“ ütleb EventRent Elamussõitude Sarja peakorraldaja Mihkel Reile.
Männikul toimub kell 20.05 ka Filter Temposõidu Karikasarja koondarvestuse autasustamine.
Veebruarist oktoobrini vältav EventRent Elamussõitude Sari on mõeldud mägiratturitele ning viib osalejad unikaalsetesse kohtadesse, pakkudes rattasõpradele võimaluse end erinevates võistlusformaatides proovile panna. Sari koosneb seitsmest etapist ja finaalvõistlusest.

 
Taaramäe võitis Filter Temposõidu Karikasarja finaaletapi, Suur tuli kolmandat aastat järjest üldvõitjaks

Ainažis peetud Filter Temposõidu Karikasarja finaaletapi võitis Rein Taaramäe. Euroopa ja maailmameistrivõistlusteks valmistuv Katjuša profirattur oli klass omaette – ta läbis 25 km pikkuse distantsi ajaga 30.55,2, mis teeb keskmiseks kiiruseks 48,5 km/h.
Teise koha teenis Läti profiklubi Rietumu-Delfin rattur Matiss Riekstinš, kaotades Taaramäele 2.16. Kolmanda aja sai Emeri Lepp (+2.57). Parimaks naiseks kerkis kokkuvõttes 89. koha saanud Kelly Kalm (39.23,5), kellele järgnesid Mae Lang (39.42,8) ja Karmen Reinpõld (39.54,0). Finaaletapile registreerus üle 300 ratturi, mis tähistab sarja rekordit.
Filter Temposõidu Karikasarja üheksanda hooaja võitis täna neljanda koha saanud Ivo Suur (Sparta ProTeam), kes on parim kolmandat aastat järjest! Neli etappi võitnud ja ühe osavõistluse vahele jätnud Suurest sai sarja aegade edukaim rattur. Naistest tõusis üldvõitjaks Kelly Kalm.
Filter Temposõidu Karikasarja koondautasustamine toimub 1. oktoobril peetaval EventRent Elamussõitude sarja 6. etapil, Männiku Öösõidul.

 
Pühapäeval toimub Baltikumi aegade suurim jalgratturite temposõit

Pühapäeval Ainažis peetav Filter Temposõidu Karikasarja finaaletapp kujuneb Baltimaade aegade suurima osavõtjaskonnaga eraldistardivõistluseks.
Tänahommikuse seisuga oli end 25 km pikkusele distantsile kirja pannud 293 ratturit ja suure tõenäosusega ületatakse Filter Temposõidu Karikasarjas esmakordselt 300 osaleja piir. Soodushinnaga registreerimine lõppeb täna südaööl.
Finaaletapp võib üldarvestust märkimisväärselt muuta, sest jagamisel on tavapärasest kõrgemad punktid. Kuna tegemist on ka Läti Filter Velokauss Sarja viimase etapiga, siis on hea võrrelda Eesti ja lõunanaabrite tulemusi. Võistlus kujuneb kõrgetasemeliseks, sest suure koosseisuga on kohal Baltikumi tugevaim profiklubi Rietumu-Delfin.
Filter Temposõidu Karikasarja koondautasustamine toimub 1. oktoobril peetaval EventRent Elamussõitude sarja 6. etapil, Männiku Öösõidul.

 
Filter Temposõidu Karikasari lõppeb suure finaaliga Ainažis

Filter Temposõidu Karikasarja kaheksanda hooaja lõpetab pühapäeval Ainažis peetav finaalvõistlus, mis on ühtlasi ka Läti Filter Velokauss Sarja viimaseks etapiks.
25 km pikkuse laugel maal kulgeva distantsi start ja finiš on Ainaži bussijaama juures, umbes kilomeetri kaugusel Eesti piirist mööda Vana-Riia maanteed.
Kohe pärast startimist tuleb sooritada vasakpööre Vana-Riia maanteele ja võtta suund Eesti poole. Kui sõidetud umbes üks kilomeeter ületab rada Eesti piiri, läbib Ikla küla ning kulgeb mööda Vana-Riia maanteed põhja poole. Läbitakse Metsapoole, Treimani ja Orajõe külad ning kui sõidetud on 12,5 km, sooritatakse Majaka külas tagasiööre.
Trass kulgeb mööda üsna kitsast ja maapiirkonnale omast krobelise asfaltkattega teed. Mööda mere äärt kulgev rada on ääretult maaliline, kuna läbib mitmeid kauneid külasid ning tee lookleb pidevalt vasakule-paremale.
Tänalõunase seisuga oli end Filter Temposõidu Karikasarja finaaletapile kirja pannud 280 rattasõpra. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb neljapäeva südaööl. Favoriite tasub otsida Baltimaade tugevaima klubi Rietumu-Delfin ratturite hulgas. Kindlasti soovib neile konkurentsi pakkuda Filter Temposõidu Karikasarja tiitlikaitsja ja teist järjestikust üldvõitu püüdev Ivo Suur (Sparta ProTeam). Kokkuvõttes võib üldjärjestus märkimisväärselt muutuda, sest finaaletapil jagatakse kõrgemaid punkte. Üldarvestusse lähevad viis paremat tulemust.
Filter Temposõidu Karikasarja koondautasustamine toimub 1. oktoobril peetaval EventRent Elamussõitude sarja 6. etapil, Männiku Öösõidul.

 
Mihkel Räim võitis Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu, sarja üldvõidu pälvis Kristjan Oolo

Filter Maanteekarikasarja finaaletapi, Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu võitis profirattur Mihkel Räim, kes läbis 108 km pikkuse distantsi ajaga 2:25.46. Iisraelis registreeritud Cycling Academy Teami kuuluv Räim edestas Peetri aleviku kooli ees toimunud finišiheitluses sama aja saanud Kristjan Oolot (Peloton) ja Kristo-Enn Vagat.
Kollases liidrisärgis startinud Oolo tuli esmakordselt Filter Maanteekarikasarja üldvõitjaks.
68 km naiste sõidul said neli esimest kirja sama aja. Järjestus kujunes selliseks: Mathilde Manuela Nigul, Kelly Kalm, Kärt Lang ja Mae Lang.
Võistluspäeva avanud 42,5 km mägirattakrossis oli kiireim Peeter Tarvis (KoMo), kes edestas 1.51-ga Henno Puud ja 2.20-ga Tarmo Neemelat. Naistest oli parim Kelly Kalm.
Mägiratta- ja maanteesõidu distantside peale kokku oli end kirja pannud ligi 800 osalejat. Tulemusi saate vaadata siit.
Rattahooaeg pole aga veel läbi. 11. septembril toimub Iklas Filter Temposõidu Karikasarja finaaletapp, kus on kavas 25 km eraldistart.

 
Filter Maanteekarikasarja üldvõitja saab liituda Baltimaade tugevaima profiklubiga

Laupäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja finaaletapi, Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu lõpus selgub see õnnelik rattur, kellel on võimalus liituda Baltimaade tugevaima profimeeskonnaga Rietumu-Delfin. Kui eelmisel aastal oli tingimus, et auhind peab minema parimale U23 ratturile, siis tänavu on eksklusiivsele preemiale kitsendusteta õigus sarja absoluutarvestuse võitjal.
Filter Maanteekarikasarja võitja saab kaasa teha hooaja lõppu jäävatel võistlustel ning suure tõenäosusega kuulub nende hulka ka mainekas ja eksootiline Hiina velotuur. Eduka esinemise korral on võimalus teenida järgmiseks aastaks profileping!
3072 punktiga Filter Maanteekarikasarja juhtiv ja üldvõidule väga lähedal olev Kristjan Oolo (Peloton) kinnitas, et esikoha puhul tema sellest auhinnast loobub. „Olen täiskohaga tööinimene ja mul pole nii suuri sportlikke ambitsioone. Olen kaks korda Balti tuuri kaasa sõitnud ja tean, et kesise treenituse korral pole proffidega võidu sõitmine mingi meelakkumine,“ lausus Oolo.
Teist kohta hoidev Rein Taaramäe Rattaklubi liige Viljar Kuljus (2994 punkti) ütles aga, et tema haaraks unikaalsest võimalusest kahe käega kinni. „Sellist pakkumist ei tehta iga päev. Huvitav oleks teada saada, milleks olen proffide konkurentsis suuteline. Samas olen kindel, et Oolo pälvib Filter Maanteekarikasarja üldvõidu. Minu peaeesmärk on teist kohta säilitada,“ ütles Espoos rattamehaanikuna töötav Kuljus.
Tänahommikuse seisuga oli end Peetri alevikus algavale ja lõppevale Fakto Auto Tallinna Rahvasõidule kirja pannud ligi 850 ratturit.
Maanteesõidus saab valida 107,8 ja 66,5 km radade vahel. Mägiratturitele on välja pakutud 42,5 ja 26 km distantsid. Toimub ka kombineeritud distsipliinide arvestus. Hansaviimistluse Eriti Kõva Tegija võistluses peetakse nendele meestele ja naistele eraldi pingerida, kes läbivad alguses pika mägirattadistantsi ning seejärel lühema maanteesõidu. Ajad summeeritakse ja paremad saavad auhinna.

 
Eesti meister Mihkel Räim stardib Fakto Auto Tallinna Rahvasõidul

Laupäeval toimuva Filter Maanteekarikasarja finaaletapi, Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu üheks suurfavoriidiks on valitsev Eesti meister grupisõidus Mihkel Räim. See on esimene kord, kui Iisraeli klubis Cycling Academy Team leiba teeniv Räim sinimustvalges vormis Eesti pinnal stardib.
Sel hooajal mitmeid ilusaid esikohti saanud ja Ungari velotuuri üldvõidu pälvinud Räim saabub Eestisse pärast kolmapäeval toimuvat Pro-Kermesse ühepäevasõitu.
Peetri alevikus algav ja lõppev sõit tõotab tulla pingeline, sest Filter Maanteekarikasarja üldarvestuses on seis tasavägine. Juhib Kristjan Oolo (Peloton) 3072 punktiga. Järgnevad Viljar Kuljus (Rein Taaramäe Rattaklubi) 2994 ja Kardo Aia (Püha Loomaaed) 2987 silmaga.
Tänalõunase seisuga oli end Eesti ühele suuremale rattavõistlusele kirja pannud ligi 470 osalejat. Külalisvõistlejaid on oodata Venemaalt, Soomest ja Lätist.  Põhiregistreerimine kestab kolmapäeva südaööni. Eelmisel aastal võitis põhidistantsi Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi).
Maanteesõidus saab valida 107,8 ja 66,5 km radade vahel. Mägiratturitele on välja pakutud 42,5 ja 26 km distantsid. Toimub ka kombineeritud distsipliinide arvestus. Hansaviimistluse Eriti Kõva Tegija võistluses peetakse nendele meestele ja naistele eraldi pingerida, kes läbivad alguses pika mägirattadistantsi ning seejärel lühema maanteesõidu. Ajad summeeritakse ja paremad saavad auhinna.

 
Fakto Auto Tallinna Rahvasõidul astuvad üles Kristel Aaslaid ja Rasmus Rändvee

3. septembril toimuva Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu peaesinejaks on Kristel Aaslaid. Eesti üks tuntumaid popartiste astub Peetri aleviku koolimaja ees lavale pärast täiskasvanutele mõeldud sõitude autasustamist kell 17 ja annab tunni aja pikkuse live-kontserdi.
Aaslaid saavutas kaks aastat tagasi meelelahutussaates «Su nägu kõlab tuttavalt» teise koha ja lööb kaasa populaarses teleseriaalis “Padjaklubi”. Aasta alguses sai Aaslaid koos kollektiiviga Cartoon Eesti Laulu võistlusel lauluga „Immortality“ kolmanda koha.
Filter Maanteekarikasarja finaaletapp, Fakto Auto Tallinna Rahvasõit on tänavu panustanud eriti rikkalikule meelelahutusprogrammile. Algust tehakse juba kell 10.15, kui võistluskeskuses toimub ABBA videokontsert. Kell 11.45 on lava Kristjan Ruusi ja kell 14 Rasmus Rändvee päralt.
„Tegemist on terve päeva vältava festivaliga. Võistluskeskuses toimub miniexpo ja lastele pannakse vihmavaba ilma korral üles tasuta kasutamiseks batuut. Keha saab kinnitada välikohvikus,“ ütles Fakto Auto Tallinna Rahvasõidu peakorraldaja Mihkel Reile.
Eesti ühe suurema rattavõistluse päevajuht on Madis Kivilo, kell 18 algavad Actual Print Lastesõidud toimuvad aga Kristel Aaslaiu juhtimisel.
Põhiregistreerimine kestab 31. augustini. Eelmisel aastal võitis põhidistantsi Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi).

 
Filter Maanteekarikasarja koondautasustamine toimub restoranis Platz

Filter Maanteekarikasarja koondautasustamine toimub restoranis Platz 3. septembri õhtul ehk pärast Fakto Auto Tallinna Rahvasõitu algusega kell 22. Rotermanni kvartalis aadressil Roseni 7 asuvasse söögikohta on oodatud ratturid koos oma sõprade ja tuttavatega.
Autasustamisel osalemine on auhinna saamiseks kohustuslik. Juhul, kui võistlejal autasustamisel osaleda pole võimalik, võib auhinda vastu võtma tulla tema treener või esindaja. Hilisemat auhindade väljastamist ei toimu!
Absoluutarvestuses autasustatakse auhinnameene ja rahalise või materiaalse auhinnaga pika distantsi kuut paremat ratturit ning lühikese distantsi iga võistlusgrupi (mehed, naised ja noorsportlased) kolme paremat sportlast.
Vanuseklasside arvestuses autasustatakse sarja kokkuvõttes auhinnameene ja materiaalse auhinnaga nii pika kui ka lühikese distantsi kõikide vanuseklasside kolme paremat. Võistkondlikus arvestuses autasustatakse kolme paremat firmade ja klubide arvestuse tiimi.
Kohaletulijad saavad koostöös EuroPark'iga oma auto tasuta parkida Rotermanni parkimismajja. Restoranis Platz antakse tulijatele kaart, mille alusel ei pea parkimise eest tasuma.
Filter Maanteekarikasarja finaaletapp, Fakto Auto Tallinna 6. Rahvasõit toimub 3. septembril peamiselt Rae valla teedel. Stardi- ja finišilinnak asub Peetri aleviku kooli ees. Valida saab kahe maantee ja kahe maastikudistantsi ning kombineeritud distantsidega sõidu ehk Hansaviimistluse "Eriti Kõva Tegija" arvestuse vahel.
Põhiregistreerimine kestab 26. augustini. Eelmisel aastal võitis põhidistantsi Vahur Valvas (Rein Taaramäe Rattaklubi).

 
Ivo Suur võitis Filter Pirita temposõidu ja taastas kokkuvõttes liidrikoha

Pirital toimunud Filter Temposõidu Karikasarja 6. etapi võitis Ivo Suur (Sparta ProTeam), kes läbis 10 km pikkuse distantsi ajaga 12.56,4. See teeb keskmiseks kiiruseks 46,4 km/h.
Teiseks tuli Suurele 27 sekundit kaotanud ja esmakordselt liidrisärgis startinud Kert Martma (CFC Spordiklubi - Arctic Sport) ja kolmandaks rohkem kui pool minutit kaotanud Andre Kull.
Kiireimaks naiseks tõusis kokkuvõttes 58. positsiooni saanud Kelly Kalm ajaga 15.09,9. Üldliidri kohta kindlustanud Kalmile järgnesid Mari-Liis Mõttus (15.24,1) ja Krista Karing (15.35,0). Filter Temposõidu Karikasarjas debüüdi teinud muusik Tanel Padar sai ajaga 15.58,0 97. koha. Keskmiseks kiiruseks kujunes tal 37,6 km/h. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Temposõidu Karikasarja üldliidriks – arvesse võetakse viit paremat tulemust – tõusis pärast üheetapilist pausi Suur. Teiseks langes Martma.
Filter Temposõidu Karikasarja finaal toimub 11. septembril, kus on punktid tavaetappidega võrreldes 100 võrra kõrgemad. Sel pühapäeval toimub Filter Maanteekarikasarja 7. etapp, Võru 11. Rattaralli.

 
Tanel Padar osaleb Filter Pirita Temposõidul

Kolmapäeval Pirital toimuvast Filter Temposõidu Karikasarja 6. etapist võtab osa Eesti üks tuntumaid muusikuid Tanel Padar, kes on sel suvel end proovile pannud põhiliselt jooksu- ja triatlonivõistlustel, nüüd on paras aeg teha debüüt Filter Temposõidu Karikasarjas. 10 km pikkune distants Pirita-Kloostrimetsa ringrajal on suurepärane võimalus eraldistardis võidu sõita.
„Pärast Otepää Ironmani edukat läbimist veendusin veelkord, et rattasõit on kolmest triatlonialast selgelt minu lemmik. Eraldistardis otsest eesmärki ei sea. Tahaks oma pingutust täiel rinnal nautida ning õppida ja areneda,“ lausus Padar.
1. juunil Pirital samal distantsil peetud etapi võitis Ivo Suur (Sparta ProTeam) ajaga 13.02,2. Tema nimel on ka 2014. aastast kehtiv rajarekord 12.49,56, mis teeb keskmiseks kiiruseks 46,77 km/h.
Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb täna südaööl. Prognoosi kohaselt on kolmapäeva õhtul Tallinnas päikesepaisteline ilm, sooja lubatakse 18 kraadi.

 


Leht 10 / 46