Uudised
Filter Haapsalu Rattarallil panustatakse osalejate turvalisusesse

Laupäeval toimuval Filter Maanteekarikasarja 5. etapil, Haapsalu 16. Rattarallil panevad korraldajad varasemast suuremat rõhku osalejate turvalisusele.
Kokku on rajal 20 liiklusreguleerijat, 8 turvamootorratast, kaks politsei- ja kiirabiekipaaži kokku kaheksa inimesega, kaks pilootautot, linnakumeedik ning lõpubuss.
„Vahetu turvamisega tegeleb kokku 40 inimest,“ täpsustab Filter Maanteekarikasarja peakorraldaja Mihkel Reile. „Seega – kui rattureid läheb rajale ca 400, siis on osalejate ja turvajate suhe 1/10. Julgen arvata, et selliste numbritega ei saa uhkeldada ükski teine rattavõistlus Eestis. Filter Maanteekarikasarjas on võistlejate turvalisus selgeks prioriteediks, mille tarbeks pressitakse ka kivist vesi välja.“
Laupäevaks lubatakse Haapsallu päikesepaistelist ilma ja seega saab rattavõistluse ühendada näiteks rannamõnude ja kuurortlinna kohvikutes pakutava nautimisega. Soodushinnaga eelregistreerimine lõppeb kolmapäeva südaööl.
Eelmisel aastal võitis Filter Haapsalu Rattaralli lätlane Maris Kalejs (Tukums). Tänavu hoiab Filter Maanteekarikasarja kokkuvõttes liidrikohta Kristjan Oolo (Peloton) 2044 punktiga. Talle järgnevad Ivo Suur (Veloplus Torq ProTeam) 1997 ja Viljar Kuljus (Rein Taaramäe Rattaklubi) 1978 silmaga.

 
Astangul peetud maa-aluse sõidu võitis Dmitri Sõptšenko

EventRent Elamussõitude Sarja 3. etapi, Astangul toimunud maa-aluse sõidu mägirattadistantsi võitis Dmitri Sõptšenko. Teise koha sai Raiko Kaldoja ja kolmas oli Juri Molev.
Naistest oli kiireim hiljuti maantee grupisõidus Eesti meistriks kroonitud Kelly Kalm, kellele järgnesid Ieva Longa ja Marina Pavlisina.
Fatbike'i kasutajatale mõeldud sõidus saavutas esikoha Viljar Kriis. Poodiumile pääsesid veel Bruno Tamm ja Marek Valdner. Parimaks naiseks kerkis Marianne Palusoo. Mägirataste arvestuses jätkab üldarvestuses liidrina Sõptšenko.
EventRent Elamussõitude Sari jätkub 7. augustil, kui Ülemistel on kavas urban sõit ehk mägirattasprint.

 
Astangu rattasõit viib maa alla ja läbi vee

Pühapäeval Haabersti linnaosas Astangul toimuv EventRent Elamussõitude Sarja 3. etapp, maa-alune sõit on kindlasti üks erilisemaid rattavõistlusi Eestis.
Teadaolevalt on tegemist ainsa jõuprooviga, mis viib osalejad maa alla. Nimelt tuleb osalejatel läbida kaks Peeter Suure merekindluse käiku, kuhu paigaldatakse võistluse ajaks valgustus ja muusika. 5 km pikkusel ringil, mis kulgeb endiste Astangu laskemoonaladude territooriumil, paekalda peal ja selle all, tuleb läbida ka Kadaka/Järveotsa oja.
Võistlus kestab 60 minutit pluss üks ring. Eraldi arvestust peetakse fatbike'ide kasutajatele. Tervisesõidul osalejad läbivad kaks ringi. Rada on igat tüüpi maastikurattaga läbitav ning ei sisalda väga tehnilisi või ohtlikke lõike. Fatbike'i rada seevastu sisaldab ka head rattavalitsemist nõudvaid lõike.
Tallinna lääneservas paiknev Astangu asum rajati 1980. aastate keskel Nõukogude armee vajaduste jaoks. Sealsed paneelmajad ehitasid ehituspataljonide sõdurid Venemaalt toodud detailidest. Populaarse multifilmi järgi kutsuti asumit algusaastatel Prostokvašinoks.
Kes soovib enne võistlust kohapealse olustikuga tutvuda, saab seda teha neljapäevase tasuta treeningu käigus. Kogunemine on kell 18.30 Kadaka Autoturu parklas. Grupijuht Veiko Viira eestvedamisel läbitakse kaks ringi.
Soodushinnaga eelregistreerimine võistlusele lõppeb täna südaööl.

 
Gleb Karpenko tuli M16 arvestuses Eesti meistriks

Kiilis lõppenud maanteesõidu Eesti meistrivõistlustel võitis kuni 16-aastaste noormeeste grupisõidus kulla Gleb Karpenko, kes edestas 75,2 km pikkusel distantsil sama aja saanud Stefan Lootust (Kuusalu Rattaklubi) ja sekundiga maha jäänud Robin Kreegimetsa (CFC).
Kuni 16-aastaste neidude esikolmik (33,6 km): Mathilde Manuela Nigul (CFC), Kristel Sandra Soonik (Viljandi Rattaklubi), Carol Kuuskman (CFC).
Kuni 14-aastaste tüdrukute esikolmik (33,6 km): Aidi Gerde Tuisk (Kuusalu Rattaklubi), Mailis Salla (Pärnu Kalev Spordikool) ja Laura Lizette Sander (Pärnu Kalev Spordikool).

 
CFC sai meesjuuniorite grupisõidus kaksikvõidu

Kiilis jätkuvatel maanteesõidu Eesti meistrivõistlustel läks 116,8 km läbinud meesjuuniorite grupisõidus kaksikvõit CFC klubisse. Sõbralikult käsikäes veeresid üle finišijoone kuldmedali omanik Marten Jõeäär ja hõbeda pälvinud Oskar Maidre. Kolmanda koha omanik Risto Sepa (Rein Taaramäe Rattaklubi) kaotas neile 1.10.

Protokolli saate vaadata siit.

 
Mihkel Räim krooniti esmakordselt Eesti meistriks

Eesti meistriks maantee grupisõidus tuli Mihkel Räim (Cycling Academy Team), kes edestas kolme mehe vahel peetud heitluses veenva ülekaaluga Silver Mäomad (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ja Alo Jakinit (HP BTP-Auber 93). Räim läbis Kiili ümbruses 179,2 km pikkuse distantsi ajaga 3:55.21, mis teeb keskmiseks kiiruseks 45,685 km/h.
See oli hiljuti Kanadas toimunud mitmepäevasõidul Tour de Beauce kaks etappi võitnud Räimele täiskasvanute klassis esimeseks kuldmedaliks. Head vormi üritab Räim realiseerida järgmisel nädalal peetaval Ungari velotuuril.
Tiitlikaitsja Gert Jõeäär (Cofidis) haigestus ega startinud.
Kuni 23-aastaste meeste arvestuses pälvis kulla Mäoma, hõbe ja pronks kuulusid vastavalt Aksel Nõmmelale (CFC) ning Karl Patrick Laukile (Viiking).
Eesti meistrivõistlustele tõmmatakse joon alla esmaspäeval, kui parimad selgitavad erinevate noorteklasside esindajad.

 
Kelly Kalm krooniti naiste grupisõidus Eesti meistriks

Kiilis jätkuvatel maanteesõidu Eesti meistrivõistlustel pälvis naiste grupisõidus mõnevõrra üllatuslikult kuldmedali Kelly Kalm. CFC klubi esindaja edestas 85,6 km pikkuse distantsi grupifinišis Janelle Uibokandi (Peloton) ja Mae Langi (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi). See oli 19-aastasele Kalmile esimeseks triumfiks täiskasvanute klassis, mullu teenis ta pronksi. Meie kaks nimekamat naisratturit Liisa Ehrberg ning Liisi Rist said vastavalt 5. ja 12. koha.
Naisjuunioritest oli grupifinišis kiireim Laura Helene Luht (Kalevi Jalgrattakool), talle järgnesid Kärt Lang (Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi) ja Vanessa Pure (Rein Taaramäe Rattaklubi).
Eesti meistrivõistlused jätkuvad Kiilis pühapäeval ja esmaspäeval. Homme kell 11 antakse start meeste eliidi ja U23 vanuseklassi grupisõidule (179,2 km). Pärast autasustamist toimub kõikidele soovijatele avatud raja sõit. Turvatud rajal läbitakse neli ringi, kokku 44 km.
Eesti meistrivõistlustele tõmmatakse joon alla esmaspäeval, kui parimad selgitavad erinevate noorteklasside esindajad.

 
Eesti meistrivõistlustel on oodata Gert Jõeääre ja sprinterite duelli

Maanteesõidu Eesti meistrivõistlused jätkuvad homme Kiilis grupisõitudega. Laupäeval kell 11 lähevad rajale M14 ja Seenior 5-7 vanuseklassi esindajad. Kell 12.30 on stardis Sport ja Seenior 1-4 arvestuses võistlejad. Päeva lõpetavad kell 15.30 rajale minevad naised ja kuni 18-aastased neiud.
Eesti meistrivõistluste kulminatsiooniks on pühapäeval toimuv grupisõit eliitmeestele. Ässadest jäävad kõrvale Rein Taaramäe (Katjuša) ja Tanel Kangert (Astana), kuid sellevõrra põnevam tõotab võistlus tulla. Siledal rajal hakkab tiitlit kaitsma Gert Jõeäär (Cofidis), võidu peale lähevad kindlasti välja ka sprinterid Mihkel Räim (Cycling Academy), Alo Jakin (HP BTP-Auber 93) ja Risto Raid (Rein Taaramäe Rattaklubi).
„Temposõidus ma maksimumi välja ei pannud, kuid jalad tundusid head olevat,“ lausus eraldistardis kolmanda järjestikuse kulla pälvinud Jõeäär. „Kuna meeste grupisõidus toimub ka U23 arvestus, siis suurt meeskonnatööd vaevalt tuleb ja iga rattur peab iseendale lootma. Palju sõltub tuulest – tugeva tuule korral on mul lihtsam eest ära sõita, tuulevaikse ilma korral võib lõpus minna loteriiks.“
Ööl astu reedet Kanadast saabunud Räim pakkus, et hea vorm, mis tõi talle Tour of Beaucil kaks etapivõitu, on säilinud. „Eesti meistrivõistluste stsenaarium on igal aastal üldiselt sarnane. Saab olema raske sõit ja peab olema tark,“ lisas Räim.
Eesti meistrivõistlustele tõmmatakse joon alla esmaspäeval, kui parimad selgitavad erinevate noorteklasside esindajad.
Reaalajas saab tulemusi vaadata siit.

 
Gert Jõeäär krooniti kolmandat aastat järjest eraldistardis Eesti meistriks

Jüris toimunud temposõidu Eesti meistrivõistlustel näitas meeste eliidis kolmandat aastat järjest parimat minekut Gert Jõeäär, kes läbis 36 km pikkuse distantsi ajaga 43.54,652. Hõbe kuulus Ivo Suurele (46.21,595) ja pronks Kert Martmale (48.08,590). Cofidise profiklubis pedaaliv Jõeäär edestas lähemaid rivaali enam kui minutiga juba pöördepunktis.
Samal distantsil peetud kuni 23-aastaste meeste hulgas oli parim Silver Mäoma ajaga 45.12,617. Rohkem kui minuti kaugusele jäid Oskar Nisu (46.25,785) ja Karl Patrick Lauk (46.26,332). Pöördepunktis oli Mäoma edu Lauki ees 4 ja Nisu ees 5 sekundit.
Tulemusi saate vaadata siit.
Eesti meistrivõistluste programm jätkub pärast pühasid laupäeval Kiilis, kus selgitatakse välja parimad grupisõitudes. Eliitmehed lähevad rajale pühapäeval. Ka seal asub esikohta kaitsma Jõeäär, kuid konkurents saab ilmselt olema tihedam kui temposõidus. Väga heas hoos on Kanadas lõppenud velotuuril Tour of Beauce kaks etappi võitnud Mihkel Räim.

 
Liisi Rist krooniti neljandat aastat järjest Eesti meistriks temposõidus

Jüris alanud maanteesõidu Eesti meistrivõistlustel pälvis naiste temposõidus kuldmedali Liisi Rist, kes läbis 25 km pikkuse distantsi ajaga 36.28,766. Hõbe kuulus Liisa Ehrbergile (36.31,685) ja pronks Mari-Liis Mõttusele (38.03,219).
Belgia amatöörklubi Keukens Redant Cycling Teami ridadesse kuuluv Rist tegi võimsa lõpu, sest pöördepunktis edestas Ehrberg Risti viie sekundiga.
Tulemusi saate reaalajas vaadata siit.
Eesti meistrivõistluste programm jätkub pärast pühasid laupäeval Kiilis, kus selgitatakse välja parimad grupisõitudes. Eliitmehed lähevad rajale pühapäeval. Seal asub esikohta kaitsma Gert Jõeäär (Cofidis), kuid konkurents saab ilmselt olema tihedam kui temposõidus. Väga heas hoos on Kanadas lõppenud velotuuril Tour of Beauce kaks etappi võitnud Mihkel Räim.

 
Kas Gert Jõeäär võtab Eesti meistrivõistlustel jälle kaks kulda endale?

Teisipäeval tehakse Jüris algust maanteesõidu Eesti meistrivõistlustega. Avapäeval selguvad medaliomanikud temposõidus.
Suurfavoriidiks on tiitlikaitsja Gert Jõeäär (Cofidis), proffidest on stardis veel Mihkel Räim (Cycling Academy), Alo Jakin (HP BTP-Auber 93) ja CFC-d esindav Aksel Nõmmela (Leopard).
Eelülesandmise põhjal on end kirja pannud ka Rein Taaramäe (Katjuša) ja Tanel Kangert (Astana), kuid meie kahe nimekama profi osalemine on vähemalt eraldistardis vähetõenäoline.
Võistluspäev algab kell 12 noortesõitudega. Kuni 23-aastased mehed ja eliit, kel tuleb läbida 36 km, alustavad kell 18. Võistluskeskus asub Jüris Võsukese lasteaia juures.
Eesti meistrivõistluste programm jätkub pärast pühasid laupäeval Kiilis, kus selgitatakse välja parimad grupisõitudes. Eliitmehed lähevad rajale pühapäeval. Ka seal asub esikohta kaitsma Jõeäär, kuid konkurents saab ilmselt olema tihedam kui temposõidus. Väga heas hoos on Kanadas lõppenud velotuuril Tour of Beauce kaks etappi võitnud Mihkel Räim.

 
Risto Raid võitis napi eduga Filter Tabasalu Rattaralli

Filter Maanteekarikasarja 4. etapi, 103 km pikkuse Tabasalu 6. Rattaralli põhidistantsi võitis Risto Raid, kes läbis vahemaa ajaga 2:22.56. See teeb keskmiseks kiiruseks 43,237 km/h. Sama aja sai kirja ka Karl Patrick Lauk, Siim Kiskonen (Sportland Bottecchia Team) ja Kristo-Enn Vaga.
38 km pikkusel naiste sõidul said sama aja võitjaks tulnud Kätlin Kukk ning talle järgnenud Mathilde Manuela Nigul ja Aidi Gerde Tuisk. Filter Tabasalu Rattarallist võttis kõikide distantside peale kokku osa ligi 300 ratturit. Kõiki tulemusi saate vaadata siit.
Filter Maanteekarikasarja üldliidrina jätkab Tabasalus 6. koha saanud Kristjan Oolo (Peloton) 2044 punktiga, talle järgnevad üldvõitu kaitsev Ivo Suur (Veloplus Torq ProTeam) 1997 ja Viljar Kuljus (Rein Taaramäe Rattaklubi) 1978 silmaga.
Filter Maanteekarikasarja 5. etapp, Haapsalu 16. Rattaralli toimub 9. juulil. Järgmisel nädalal korraldab Aerobike Cycling Agency Jüris ja Kiilis Eesti meistrivõistlusi maanteesõidus.

 


Leht 10 / 44