Hooaeg 2018 toob sarja uuendusi!

Temposoit18 600x300px

 

  • Seenioride vanuseklassid iga 5 aasta tagant!

Et igaüks saaks end võrrelda just omavanustega, siis lisanduvad seenioridele uued vanuseklassid: M/N35, M/N45, M/N55, M/N65 ja M/N75. Seega on sarjas avatud kokku 17 vanuseklassi meestele ja 17 vanuseklassi naistele - tegu on vanuseklasside rohkeima rattasarjaga Eestis.

 

  • Uus tõusuga võistlusrada!
Sarja kuuendaks osavõistluseks saab Maardu etapp, mille rada sisaldab ka Ülgase tõusu - üht Põhja-Eesti raskeimat mäge. Saab põnev olema!
 
  • Lisandub informatiivne ratas+jooks arvestus triatleetidele!
Kuigi eraldi autasutamist selles arvestuses ei tule, siis puhtinformatiivseks kasutamiseks sünnib ka triatleetidele suunatud ratas+jooks arvestus, kus summeeritakse rattasõidu ja jooksu ajad neile, kes osalevad mõlemal spordialal.

  • Pisimuudatused võistluspäeva ajakavas!
Ratturitele mõeldud stardiaeg nihkub varasema 17:00 kuni 19:30 asemel 17:15 kuni 19:45-ni. Jooksjate stardiaeg lüheneb aga 20 minutini, jäädes vahemikku 19:50-20:10. Arvestades, et jooksjate stardiintervall on 15 sekundit, annab see võimaluse 80 jooksja startimiseks. Kui jooksjate arv peaks kujunema sellest suuremaks, siis pikendatakse jooksu starti vastavalt vajadusele.
 
  • Muudatused auhinnaprogrammis "Kullapada"!

Kui hooajal 2017 oli Kullapada Filter Tempo ja Filter Maanteekarikasarja ühine programm, siis nüüd jääb see vaid Filter Temposõidu Karikasarja ja Filter Maanteejooksude põhiseks. Samuti sai ära täpsustatud Kullapaja reglement - nominendiks saamiseks tuleb finišeerida kas kõigil rattasõidu etappidel või kõigil jooksu etappidel. Segaduste vältimiseks kombinatsioonid, kus vahel joostakse, vahel sõidetakse rattaga, arvesse ei lähe. Samuti sai ära täpsustatud, et selleks, et suudaksime siiski hoida auhinnad apetiitse väärtusega, saab iga nominent Kullapajast maksimaalselt ühe auhinna.