Filter Temposari  - 4. etapp, Pirita

Kuupäev: 12.06.2019

Asukoht: Start ja finiš on Tallinnas Rummu teel Pirita velodroomi väravas.

Suunitlus: Rahvasport.

Distants: ratas 10 km, jooks 5 km

Ala:

 • Ratturitele eraldistart – osalejad lähetatakse rajale ühe kaupa 30 sekundiliste intervallidega.
 • Jooksjatele eraldistardiga maanteejooks - osalejad lähetatakse rajale ühe kaupa 15 sekundiliste intervallidega.

 

Ajakava:

 • Sekretariaat ja registreerimine stardipaigas on ratturitele avatud 16:30 kuni 19:30, jooksjatele kuni 19:50.
 • Start on avatud ratturitele 17:15 kuni 19:30, jooksjatele 19:35-19:50.
 • Võistluskeskus suletakse 20:30.

 

Kaart:

 

Võistluskeskuse asendiplaan:

Parkimine:

 • Vältimaks ummikuid võistluskeskuses, palume võistlejatel parkida kas võistluskeskuse asendiplaanil näidatud parklatesse või ümberkaudsetele trassiga mittekattuvatele tänavatele lähtuvalt seal kehtivast tavapärasest parimiskorraldusest.

Soojendamine:

 • Rajal soojendamine on võistluse ajal keelatud. Austagem kaasvõistlejaid ning laskem neil häirimatult oma võistlussõidule keskenduda.
 • Soojendamiseks on võistluskeskuses korraldaja poolt soojenduspukid, mis on kõikidele osalejatele tasuta kasutamiseks.

Lastele:

 • Suur batuut (kui ilmastikuolud - ekstreemne tuul, lausvihm - seda ei välista.

Raja rekordid:

Jalgratturite eraldistardis:

1. Kert Martma, 12:48.4 (2018)

2. Ivo Suur, 12:49.6 (2014)

3. Timmo Jeret, 12:51.4 (2014)

Jooksmises:

1. Bert Tippi, 16:00.2 (2017)

2. Toomas Tarn, 16:59.2 (2017)

3. Janar Juhkov, 17:03.3 (2017)

Raja kirjeldus:

 • Rada kulgeb mööda Pirita-Kloostrimetsa ringrada. Start asub Pirita velodroomi väravas. Stardist liikuma hakates sõidetakse mööda Rummu ja Kose teed kuni Lükati kurvini. See teelõik on praktiliselt sirge, tiheda metsa vahel ning kulgeb vaikselt ülesmäge. Lükati kurvi jõudes keeratakse vasakule Lükati teele ning laskutakse järsust Lükati mäest alla. Tähelepanu, mäe all asub küllaltki järsk kurv paremale. Ohutuse huvides on rangelt keelatud oma teevööndist välja kalduda. Õige peadselt peale Pirita jõe ületamist hakkab rada jällegi tõusma - ees ootab Ambruse mägi, mis on raja pikim ja raskeim tõus. Ambruse mägi on ühtlasi ka raja kõrgeim punkt, mistõttu edasi kulgeb trass kuni pöördeni valdavalt laskuvas joones. Pööre asub raja viiendal kilomeetril Kloostrimetsa teel, Kõrkja tee ja Kloostrimetsa tee ristmikul. Peale pööret sõidetakse täpselt sama rada pidi tagasi finišisse, mis asub samuti Pirita velodroomi väravas. Kuivõrd rada on praktiliselt kogu ulatuses tiheda metsa vahel ning üsna lühike, on see sobilik kõrgete keskmiste kiiruste arendamiseks.

Auhinnad:

 • Parimaid autasustatakse vaid sarja kokkuvõttes. Üksikutel etappidel eraldi autasustamist ei toimu.
 • Stabiilset osalemist tunnustab auhinnaprogramm "Kullapada".

Muud olulist:

 • Tuletame meelde, et kuigi võistlustrassil on võistlejate liikumine reguleerijate abil muu liikluse osas prioritiseeritud, pole enamik rajast autodele suletud ning võistlejad on ka ise kohustatud kandma hea oma turvalisuse eest. Ratturid on terve trassi ulatuses on võistlejad kohustatud liikuma vaid pärisuunavööndis - kurvide lõikamine ja telgjoone ületamine on rangelt keelatud! Jooksjad peavad liikuma pöördeni ja tagasi ühes ja samas tee servas - stardi poolt vaadates tee parempoolses servas. See tähendab, et esimene pool distantsi liigutakase autoliiklusega pärisuunas, teine pool vastassuunas. Ohutuse huvides tuleb jooksta nii tee pervel kui võimalik, keset teed jooksmine on keelatud.
 • Filter Temposari pole vaid kalli varustusega proffidele. See on rahvaspordiüritus, kuhu on oodatud igal tasemel huvilised.